UWAGA!

Wielkanoc w tradycyjnym wydaniu

Elbląg, Wielkanoc w tradycyjnym wydaniu
Fot. J. Kozłowska-Dyrla.

Wielu elblążan sobotnie popołudnie spędziło w „Światowidzie”. Każdy mógł kupić stroiki, pisanki, palmy i inne wyroby świąteczne, a także skosztować tradycyjnego żuru ugotowanego przez Elbląski Klub Kulinarny. Podczas imprezy można było podglądać dziennikarzy i znanych elblążan w „szale twórczym” malujących pisanki. Zobacz fotoreportaż Pawła Serockiego.

„Wielkanoc 2009. Pogrzeb żuru i śledzia” rozpoczął kolorowy pochód kuglarzy, bębniarzy i aktorów, którzy maszerując od Placu Jagiellończyka przez ulice Gwiezdną i Teatralną do centrum kultury oznajmiali mieszkańcom miasta o zbliżającej się imprezie. A w holu „Światowida” czekały na elblążan stoiska twórców ludowych, kucharze z dobrymi radami na temat przygotowania tradycyjnego żuru, a na maluchów – instruktor plastyki, który pokazywał różne techniki plastyczne i malował dziecięce buzie.
     Trzy elbląskie firmy gastronomiczne – Restauracja Hotelu Młyn, Smakpol oraz współorganizator imprezy, firma Celebra, rywalizowały ze sobą w konkursie na najciekawiej przystrojony stół wielkanocny. Najbardziej świąteczny okazał się stół przygotowany przez firmę Smakpol. Jury podkreślało, że wszystkie stoły są piękne i różnica w ocenie wynosiła zaledwie kilka punktów. Wybrano jednak przygotowany w najbardziej tradycyjnym stylu.

 


     Przy jednym stole spotkali się też dziennikarze elbląskich mediów oraz znani elblążanie – politycy, szefowie firm i ks. Andrzej Kilanowski. Wszyscy malowali pisanki – nie tylko tradycyjną metodą, ale też na płótnie, szkle i na papierze pastelami. - Prace okazały się na tyle ciekawe, że zdecydowaliśmy się przekazać je na zbożny cel, ale o szczegółach poinformujemy niebawem mówi rzecznik prasowy J. Kozłowska-Dyrla.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama