UWAGA!

Wielkie ćwiczenia strażaków w lasach

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (Fot. PSP Braniewo)

Strażacy apelują o ostrożność do wszystkich, którzy będą przebywali w sobotę 2 października w lasach w okolicach Młynar. W godz. 9-14 odbędą się tam powiatowe ćwiczenia „Las 2021” z udziałem ponad 20 jednostek straży pożarnej zawodowej jak i ochotniczej.

To jedne z największych ćwiczeń strażackich w ostatnim czasie w okolicach Elbląga w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Odbędą się w okolicy miejscowości Gardyny Leśniczówka (teren Leśnictwa Klasztorne oraz Leśnictwa Książki).

- Wszystkie osoby przebywające w tym czasie na terenie wskazanego kompleksu leśnego proszone są o zwrócenie szczególnej uwagi na przemieszczające się w tym czasie zasoby ratownicze. Zaleca się unikanie przebywania na tym obszarze we wskazanych godzinach – apeluje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Strażacy podczas kilkugodzinnej akcji będą ćwiczyć m.in. takie elementy jak pobieranie wody z jeziora i podawanie jej na dalekie odległości, ewakuację obozu harcerzy, gaszenie lasu, zrzuty wody z helikoptera oraz tankowanie wody przez helikopter z jeziora.

- Po ćwiczeniach, o godz. 14, na boisku przy Szkole Podstawowej w Młynarach odbędzie się oficjalne podsumowanie wydarzenia z udziałem wszystkich jednostek straży, wojewody warmińsko-mazurskiego oraz zaproszonych gości. Po zakończeniu manewrów rozpocznie się piknik leśno-strażacki na boisku obok Szkoły Podstawowej w Młynarach. Wśród atrakcji pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, gaszenie płonącego pojazdu, występ orkiestry strażackiej z Zielonki Pasłęckiej oraz stanowiska edukacji ekologicznej. Festyn potrwa do godziny 18 – informuje Michał Gzowski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama