UWAGA!

Wielkie zakupy w Szpitalu Miejskim

Elbląg, Szpital Miejski w Elblągu.
Szpital Miejski w Elblągu.

Pacjenci Szpitala Miejskiego już odczuwają poprawę warunków leczenia, jakie oferuje im ta placówka. Rok 2008 zapisze się znaczącym wzbogaceniem zakładu w nowoczesny sprzęt, umożliwiający skrócenie oczekiwania pacjentów na specjalistyczne badania, a przede wszystkim polepszenie możliwości udzielania skutecznej pomocy w nagłych wypadkach.

W roku ubiegłym szpital dzięki pomocy Urzędu Miejskiego zakupił między innymi aparat do znieczulania, dwa kardiometry z modułem pomiaru, dwa defibrylatory z możliwością wykonania konwersji, trzy pompy infuzyjne i pięć pomp strzykawkowych. Także Fundacja Jurka Owsiaka podarowała szpitalowi w tym roku nowoczesny sprzęt medyczny, m.in. szczególnie potrzebny aparat do znieczulenia z pełnym monitoringiem. Powodzeniem zakończyły się starania szpitala o dalsze wzbogacanie wyposażenia medycznego placówki. Szpital złożył wniosek na realizację projektu na zakup sprzętu medycznego do Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Projekt wygrał konkurs i będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu infrastruktura społeczna „Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej i opiekuńczej”.
     - Całkowity koszt projektu to 1 597 tys. zł, a w tym 1 277 tys. zł to dofinansowanie unijne - informuje Wiesława Lech, dyrektor Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Miejskiego w Elblągu. - Poprosiliśmy elbląski samorząd o dotację celową w kwocie 319 tys. zł na dofinansowanie projektu. Decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miejska w nadchodzący czwartek. Największą wartość będzie miał sprzęt medyczny, który otrzyma Izba Przyjęć. Za kwotę 380 tys. zł izba zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny m.in. defibilator do wykonywania kardiografii, respirator, komplet infuzyjny dwustrzykawkowy i analizator parametrów krytycznych. Na oddziale Blok Operacyjny mamy dobrze wyposażone trzy sale. Wymagają one jednak uzupełnienia i doposażenia w nowy sprzęt z uwagi na zużycie dotychczas używanego. Chcemy zakupić dwa zestawy instrumentów operacyjnych, a koszt jednego to 65 tys. zł. Ponadto chcemy zakupić wiertarkę medyczną z przystawką do operacji na czaszce. Na ten oddział trafi wyposażenie o łącznej wartości 265 tys. złotych. Oddział Ginekologiczno-Położniczy uzyska wyposażenie o wartości 215 tys. zł, natomiast na Oddział Intensywnej Terapii zakupimy sprzęt o wartości 296 tys. złotych. Trafi tu wysoko specjalistyczny i drogi sprzęt, między innymi dwa respiratory, a koszt jednego to 107 tys. zł. Na salę zabiegowo-operacyjną chirurgii dziecięcej chcemy zakupić nowy stół operacyjny z nawą operacyjną, a na ortopedię - specjalistyczny stół operacyjny ze specjalną przystawką ułatwiającą pracę lekarzom. Wszystkie nasze działania zmierzają do realizacji docelowego modelu działania szpitala, dlatego i obecnie zabiegamy o poparcie naszych starań przez władze samorządowe Elbląga -zaznacza dyrektor.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Taki specjalistyczny sprzęt się kupuje za takie pieniądze, a pacjentów wozi się na wózkach jak ze szpitala "Daleko od noszy"; o łóżkach chyba sprzed stu lat nie wspomnę; a te szafki przy łóżkach, z których albo wypadają szuflady albo nie można ich otworzyć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Spostrzegawcza(2008-09-09)
 • Na odddziale dziecięcym sa brudne ściany i okropne szafki, stoły i krzesła ze sklejki, z lat 70-tych. Pielegniarki i lekarze maja pomieszczenia czyste i wyremontowane, ale o pacjętów to sie nie dba. Grzejniki sa gorace zimą na maxa, nie ma zadnej regulacji. Okien się nie otwiera i nie wietrzy sal, okna są zamniete na stałe. Ciekawe, na co szły pieniądze przez 30 lat?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator/////(2008-09-10)
 • Do moich przedmówców:. .. bardziej zależy Wam na lepszych szafkach czy nowocześniejszym sprzęcie medycznym, przy pomocy którego może być Wam udzielana pomoc (oby nie!!) Obecne kierownictwo nie może odpowiadać za błędy popełniane przez dotychczasowych 30 lat. Cieszmy się, że szpital uzyskuje coraz większe fundusze, które inwestuje racjonalnie. .. a potrzeby bez wątpienia są o wiele większe. Życzę powodzenia! PS. Ciekawe co byście powiedzieli, gdyby napisano, że za te pieniadze nie kupi się żadnego sprzętu medycznego, lecz nowe szafki dla pacjentów???
 • Dla Sprostowania Sale Na Oddziale Dzieciecym Byly Odnawiane Lecz Rodzice Przybywajacy Z Dziecmi Nie Dbaja o Mienie Publiczne, Dlatego Sciany Sa Zniszczone. Pielegniarki Maja Pomieszczenie Socjalne W Ktorym Sa Meble Zbierane We Wlasnym Zakresie Przez Personel. Pomieszczenie Pielegniarek Przypomina Kurnik. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~OpserwatoR~(2008-09-10)
 • to prawda lezałam tam z corką pokoj socjalny to zenada wstyd na innych oddziałach socjalne są jak z bajeki mimo to personel bardzo miły życzliwy. Sale nie wietrzone bo wiele matek boi się świerzego powietrza. l
 • zgadzam się z opinią matki, SOCJALNY TO JAK MAłA CELA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RODZIC(2008-09-10)
 • Niech zrobią jeszcze chirurgię to może będzie to normalny szpital.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prorok(2008-09-11)
 • Zadbaajcie o sprzęt na oddziale rehabilitacyjnym. To co tam jest dla chorych leżących na tym oddziale nie nadaje się do użytku. zdrowy by się połamał.
Reklama