UWAGA!

Wikingowie hokejowo zagrali z WOŚP

 
Elbląg, Wikingowie hokejowo zagrali z WOŚP
fot. nadesłana

W niedzielę (13 stycznia) rano zawodnicy UKS Wikingowie Elbląg wybrali się na malborskie lodowisko, aby razem z UKS Bombek Malbork i HUKS Niedźwiadki Gdynia wziąć udział w 21. Finale WOŚP.

Jako pierwsi na tafli zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki w kategorii „Żaka Starszego”. Byli to zawodnicy wyżej wymienionych klubów, którzy zostali podzieleni przez swoich trenerów na dwie drużyny: czerwonych i niebieskich. W drużynie czerwonych z elbląskiego klubu hokeja znalazł się Konrad Rygiel i Jakub Wala, a w drużynie niebieskich grał Mikołaj Dębogórski i Oskar Kurnicki. Mecz trwał 45 minut, a formacje były czteroosobowe + bramkarz. Mecz zakończył się wynikiem 9 :7 dla drużyny czerwonej.
       Bramki dla zespołu czerwonych zdobyli:
       Jakub Wala – UKS Wikingowie Elbląg – 4 bramki
       Emil Masłowski – UKS Bombek Malbork – 2 bramki
       Kacper Niedźwiedzki – HUKS Niedźwiadki Gdynia – 2 bramki
       Dominik - HUKS Niedźwiadki Gdynia – 1 bramka
       Bramki dla zespołu niebieskich zdobyli:
       Oskar Kurnicki – UKS Wikingowie Elbląg – 3 bramki
       Wojtek Jaworski – UKS Bombek Malbork – 3 bramk
       Stanisław Białecki – HUKS Niedźwiadki Gdynia – 1 bramka
      
       W przerwie miedzy meczami zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie z najmłodszymi adeptami hokeja oraz zawodnikami Żaka Starszego.
       Po meczu starszych kolegów przyszedł czas na najmłodszych hokeistów z rocznika 2002 i młodsi. Zawodnicy i zawodniczki również zostali podzieleni przez trenerów na dwie drużyny: niebieskich i czerwonych. W drużynie czerwonej z Wikingów znalazł się Oliwier Kurnicki, Mateusz Raszewski i Szymon Kowalski, a do drużyny niebieskiej został przydzielony Tomasz Łuciw, Grzegorz Tyszka, Olga Jaskulska i Rafał Jaskulski. Mecz trwał 45 minut, natomiast a co dwie minuty były zmiany formacji uczestniczących w meczu pokazowym. Mecz zakończył się remisem 7:7.
       Ostatnim wydarzeniem 21. Finału WOŚP był mecz pokazowy z udziałem byłych zawodników Stoczniowca Gdańsk. Mecz był podzielony na dwie tercje, każda z nich trwała 15 minut. W przerwie meczu zawodnicy popisywali się indywidualnymi strzałami na bramkę oraz wzięli udział w pokazie wyścigów „pro skills”. Mecz zakończył się wynikiem 6:12.
       Podsumowując, trzeba pamiętać, że w niedzielnych meczach nie chodziło generalnie o wyniki, tylko o dobrą zabawę podczas 21. Finału WOŚP w Malborku.
      
       ***
       W dniach 9-13 stycznia na elbląskim lodowisku dr. Yacov Smushkin kolejny raz kształcił młodych adeptów hokeja. Tak jak i poprzednim razem, pod okiem wybitnego fachowca swój talent rozwijali elbląscy hokeiści z klubu Wikingowie: Michalina Sokalska i Mikołaj Dębogórski.
      
UKS Wikingowie Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama