UWAGA!

Wizyta w szczególnym zakładzie pracy

 
Elbląg, Prezydent Elblaga Grzegorz Nowaczyk odwiedził dziś Elbląską Spółdzielnię Niewidomych ELSIN
Prezydent Elblaga Grzegorz Nowaczyk odwiedził dziś Elbląską Spółdzielnię Niewidomych ELSIN (fot. nadesłane)

Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga spotkał się dziś (14 grudnia) z Jerzym Wilkiem, prezesem Zarządu Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych ELSIN. Spotkanie na terenie zakładu przy ul. Warszawskiej było okazją do przedstawienia prezydentowi Elbląga profilu działalności spółdzielni, aktualnej sytuacji oraz planów ELSIN-u.

Spółdzielnia zatrudnia ok. 120 osób. Pracownicy to w większości osoby niewidome lub niedowidzące, dlatego też ELSIN jest zakładem pracy chronionej. Niesie to zarówno korzyści w postaci ulg na pracownika, jak i ograniczenia (zapewnienie opieki medycznej, praca jednozmianowa).
       Profil zakładu to przede wszystkim wytwarzanie różnego rodzaju pędzli i szczotek, które mają szerokie zastosowanie. Szczotki powstają dzięki precyzyjnej pracy i manualnym zdolnościom osób niedowidzących i niewidomych. Wyroby wykonywane przez ELSIN oznakowane są specjalnym logo Produkt wykonany przez osoby niewidome. Ma to zwiększyć świadomość kupujących.
       W trudnych rynkowo czasach ELSIN aktywnie szuka nabywców na swoje produkty, ma swoje stoisko w jednym z hipermarketów, coraz częściej też realizuje na zlecenie różne usługi. ELSIN oferuje również potencjalnym inwestorom powierzchnie magazynowe i biurowe w budynku przy ulicy Warszawskiej.
       Oferta pomieszczeń magazynowych i biurowych ELSINU może być promowana poprzez miejskie Biuro Obsługi Inwestora. Znajdujący się w dobrej lokalizacji budynek może znaleźć się w niezbędniku, jaki kierujemy do potencjalnych inwestorów. To lepsza promocja tego miejsca i jego potencjału. Mam również nadzieję, że w nadchodzącym roku Spółdzielnia utrzyma zatrudnienie, czego życzę wszystkim pracownikom – powiedział Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tak z daleka, bali się że się zarażą ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  purtik(2012-12-14)
 • Dobrze że w naszym mieście osoby skrzywdzone przez los mają swoje miejsce i mogą poczuć się potrzebne w naszej społeczności. Polityczni konkurenci też mogą się porozumieć z dala od Kaczego zgiełku który zatruwa życie w naszym wolnym Kraju.
 • Pan Nowaczyk to on jeszcze zyje. niezniszczalny himen mozna by poweidziec o nim, jestes boski roman
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gangster numer 1(2012-12-15)
 • Płaszczydełko ma jak z betonu :) Sztywny taki jakiś...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_95035(2012-12-15)
 • Jerzy Wilk to jednak wyjątkowa osoba!
 • wystarczy porozmawiać z pracownikami i dowiemy się ze zaklad postawiony jest w stan upadłości a ludzie dostaną wypowiedzenia prezes sprzedaje co jeszcze zostało do sprzedania zalatwi sobie jakiś stolek a ludzie bez pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_33328(2012-12-15)
 • Basior tak go krytykuje a teraz stoi uśmiechnięty co to za radni. .. .. szok
 • dawniej, pamiętam to trzech patrzyło a jeden łopatą gmerał, a teraz tylko dwóch patrzy a jeden szyje. .. idzie kryzys. ..
 • patrzę uważnie na to zdjęcie i zastanawiam się: Dlaczego się Ci Panowie śmieją?
 • czuc strach przed utrata stolka. Zaczyna sie Nowaczyklans.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zuzia ponczoszanka(2012-12-16)
 • Chyba czyta moje felietony na Portelu i zaczął sprawdzać jak się mają elbląscy przedsiębiorcy. .. SC.
 • Dlaczego wilk nie powiedział że Elsin jest w upadłości i niedługo mają zgłosić wniosek o upadłość. .. w miejsce elsiunu ma powstać nowa firma o nazwie jedność tylko wilk wstrzymuje decyzje o upadłości żeby nabrać jeszcze trochę kredytów których i tak nie spłaci. Przecież pracownicy elsiunu mają zmienione umowy o prace na 3/4 i mniej etatu a pefron wstrzymał dofinansowanie bo firma zalega z płatnościami składek zus czemu tego nie powie.
Reklama