UWAGA!

Wkrótce Dzień Babci i Dzień Dziadka

Elbląg, Wkrótce Dzień Babci i Dzień Dziadka
(fot. AD)

Zostało jeszcze trochę czasu, żeby zrobić coś według własnego pomysłu lub przynajmniej rozejrzeć się po sklepach i wybrać odpowiedni dla naszej babci i dla naszego dziadka prezent. A może w tym roku uczcić ten dzień wspólnym wyjściem do kina albo rodzinnym spacerem zakończonym kawałkiem ciasta i oryginalną herbatą?

Nie ulega wątpliwości, że w tych dniach najważniejsza jest pamięć o babciach i o dziadkach. To przecież babcie robią najlepsze pierogi i ciasta. To babcie rozpieszczają swoje wnuki, na które z dumą spoglądają dziadkowie – młode pokolenie to wszakże strzała rodu wystrzelona w przyszłość…
       Niestety, czasu na wspólne, rodzinne przebywanie jest coraz mniej. Przyczyn jest wiele – praca, wyjazdy, oddalone niekiedy o kilkaset kilometrów miejsce zamieszkania dzieci, rodziców i wnuków. Dlatego dodatkowej, sentymentalnej wartości nabierają zdjęcia i pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Swoją nieocenioną wartość mają laurki przygotowane przez dzieci, które dziadkowie przechowują w albumach i szufladach.
       Wielu babciom i dziadkom radość z pewnością sprawi ładnie oprawione zdjęcie lub piękny wiersz. Trwałą pamiątką mogą też być wykonane własnoręcznie kwiaty z bibuły lub jeśli nie mamy czasu na wykonywanie ich, po prostu kwiat doniczkowy.
       Kiedy brak nam pomysłów na wykonanie czegoś samodzielnie, zawsze możemy kupić kwiatek, ciasto i ulubioną kawę babci lub dziadka. Jeśli dysponujemy większą kwotą na wydatki, doskonałym dodatkiem do herbaty może być piękna porcelanowa filiżanka lub kubek z oryginalnym napisem. Niezawodne są czekoladki. Z kosmetykami bywa różnie, bo przy takich prezentach naprawdę trzeba mieć pewność co do upodobań zapachowych obdarowywanego. Podobnie może być z reklamowanymi dla seniorów preparatami witaminowymi – niekoniecznie mogą sprawić radość dziadkowi i babci, a do tego trzeba mieć pewność, czy z innymi lekami zażywanymi przez starsze osoby nie będą kolidować. Do tego jeszcze ten dodatek na pudełku „dla osób w podeszłym wieku”! – Kto z nas byłby szczęśliwy, otrzymując coś po czterdziestce, co przy każdym spojrzeniu krzyczy nam do serca „jestem stary!”?
       Dlatego w takim radosnym dniu najlepiej skoncentrować się na drobnych przyjemnościach, upominkach nawiązujących do hobby, które znamy i wspólnie spędzonym czasie. Najważniejsze przecież jest, że pamiętamy o naszych babciach i dziadkach i że bardzo ich wszystkich kochamy.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama