UWAGA!

Właściciele najpiękniejszych balkonów nagrodzeni

Atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i mebli ogrodowych trafiły do zwycięzców konkursu organizowanego przez Prezydenta Elbląga na „Najpiękniejszy balkon”. Z laureatami spotkali się: Wiceprezydent Michał Missan oraz Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Marek Pilichowski.

Celem konkursu było kreowanie i rozwijanie inicjatywy dbałości o otoczenie w którym mieszkamy, inspirowanie mieszkańców dla współtworzenia przyjaznej dla środowiska atmosfery poprzez upiększanie balkonów rozmaitymi roślinami, kwiatami i drzewkami ozdobnymi oraz udostępnienie przestrzeni do życia owadom, w szczególności zapylającym. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było bowiem zagospodarowanie części balkonu roślinami miododajnymi. Na konkurs wpłynęło 18 zgłoszeń.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Elbląga wzięli udział w tej inicjatywie. Konkurs wznowiony został po 11 latach. Przyjął nieco inną formę, bo obecnie dotyczył balkonów, a nie jak wcześniej ogrodów. Oceniana była estetyka, kreatywność oraz rośliny miododajne. Serdecznie Państwu gratuluję. Już dziś zapraszam do kolejnej edycji konkursu, a także do udziału w innych inicjatywach ekologicznych, które realizujemy – mówił podczas spotkania wiceprezydent Miachał Missan

Komisja konkursowa I miejsce przyznała Panu Janowi Stelmachowi, II miejsce Pani Karolinie Olszewskiej-Kozak, a III miejsce Pani Joannie Kowalczyk. Laureaci w zależności od zdobytego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kosiarki, ogrodowego kompletu wypoczynkowego, leżaków oraz narzędzi ogrodowych.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To nie jest sprawiedliwy konkurs, ja np nie mam balkonu a też bym chciał wygrać, może chociaż kubek portelu; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Jasnośćniezalogowany(2021-11-12)
 • Cytuję: laureaci. .. otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kosiarki, ogrodowego kompletu wypoczynkowego, leżaków oraz narzędzi ogrodowych. Nagrody rzecz jasna przydadzą się do uprawy roślin na balkonie, aby balkon w następnym roku był piękniejszy :)
 • No konkurs konkursem, ale ludzie czasami wpadają na różne dziwne pomysły. Warto pamietać że jak się upiększa czy usprawnia balkon to wszystko powinno być w zgodzie z przepisami. Bo nieraz niektórzy myslą tylko o sobie, sąsiadów mając w poważaniu :( Niektóre historie bywają szokujące, dla ciekawych artykuł który ostatnio czytałam: www.prawo-budowlane.info/zadanie-usuniecia-markizy-tarasowej,216,material_prawo_budowlane.html
Reklama