UWAGA!

Włosi w wojsku

W Zespole Szkół Technicznych w Elblągu gości kilkunastoosobowa grupa młodzieży ze szkoły technicznej w Catanii we Włoszech. Uczniowie z Elbląga byli w Catanii w listopadzie ub. roku.

Obie szkoły współpracują ze sobą w ramach europejskiego programu Socrates Comenius i wspólnie realizują projekt pod hasłem „Angielski - moja przepustka do Europy”. Głównym zadaniem wymiany młodzieży jest doskonalenie języka angielskiego, w którym porozumiewają się uczniowie obu szkół.
     Młodzież z Catanii spędzi w Polsce dwa najbliższe tygodnie. Program ich pobytu jest bardzo bogaty; oprócz wspólnych zajęć dydaktycznych będą mieli okazję zwiedzić nie tylko Elbląg, ale i najbliższą okolicę. W planie obok wycieczek do Malborka czy Trójmiasta znalazła się także wizyta w jednej z elbląskich jednostek wojskowych. Włosi zwiedzili 16. Batalion Remontowy przy ul. Królewieckiej i salę tradycji 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
     Relacja Marty Hajkowicz:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "ZOBACZOM i TEMOPAKUW" ty ośle!!!!!
 • Ty tempaku!!( do tego na samej gorze) spojrz na siebie . Ta szkola nie jest wcale taka jak wszyscy mysla istnieje od niedawna( mowa o VI Liceum) i nie wyrobila sobie jeszcze renomy jak I czy II ogolniak!! POczekajcie kilka lat moze 2-3 a wtedy bedzie odszczekiwac to co teraz mowicie!!! Poza tym Wlosi sobie chwala wizyte w Elblagu i prace z nasza szkola!! Zazdrosc Cie zrzera ze to nie do Twojej szkoly przyjechali!! nawet nie masz odwagi sie podpisac!! Phi smieszny !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczennica VI LO(2007-03-16)
 • Jakoś szkoły do których uczęszczają niby ci inteligentni nie mogą pochwalić się uczestnictwem w międzynarodowych programach. Brawo VI Liceum ! PS. Prawdy obiegowe o osiągnięciach elbląskich szkół średnich w zakresie wyników ich uczniów często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wapniak(2007-03-16)
 • Nie no "renomowane" licea też realizują Socratesa. Ja również miałem okazję brać udział w wymianie - jako "tempak" z Handlówki pojechałem do Compiegne we Francji. Bardzo fajna sprawa taka wymiana. Jest okazja do pogadania z rówieśnikami z zagranicy, można skonfrontować stereotypy itp. Co ciekawe, wymiana bardzo często jest ogromną motywacją do nauki języka obcego. :)
 • Uważam że program który moja szkoła realizuje jest czymś wspaniałym.. ponieważ możemy poznać kulturę innego kraju ;) Tak samo jak i nasi rówieśnicy z Włoch. A uznanie 6LO za zbiór "tępaków" uwazam za głupie i niemorlane ! ;) Myśle że w każdej szkole powinien być organizowany projek tego typu.. zgadzam się z Wapniakiem i Svenem ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica 6lo(2007-03-16)
 • ciekawe z iloma tam francuza zaliczylas sven
Reklama