UWAGA!

Wolność kocham i rozumiem!

 
Elbląg, Wolność kocham i rozumiem!

4 czerwca obchodziliśmy Święto Wolności. 25 lat temu nareszcie mogła zatriumfować solidarność i odwaga. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu postanowili uczcić to ważne dla historii Polski i świata wydarzenie podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Święta Wolności.

Spotkanie z Wolnością, historią i radością otworzył Prezydent Marek Pruszak, który życzył wszystkim wspaniałej zabawy. Wśród zaproszonych gości byli, między innymi: Antoni Borowski, Senator I kadencji, Bożena Kruszewska wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Jan Fiodorowicz, przewodniczący Zarządu Regionu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" w Elblągu, Tadeusz Chmielewski, pierwszy Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ ”Solidarność” w Elblągu, dr Michał Sempłowicz z Instytutu Pamięci Narodowej oraz wielu zasłużonych członków „S” i kombatantów.
       Dla najmłodszych i tych trochę starszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była inscenizacja pt. „Smak Wolności” przygotowana przez uczestników projektu „2014! Młodzi dla Wolności”, który odbywał się w ramach konkursu ogłoszonego przez Kancelarię Prezydenta RP i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Swoje stanowiska przygotowała także Straż Pożarna, Żandarmeria Wojskowa, szkoła Aikido i grupa czirliderek. Ostatnim punktem uroczystości był niezwykle emocjonujący mecz, który rozegrali uczniowie, nauczyciele i rodzice SP 12 z zawodniczkami Elbląskiego Klubu Sportowego START Elbląg.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama