UWAGA!

Wózek dla Rafała

 Elbląg, Rafał Nowakowski
Rafał Nowakowski (fot. FB Rafała Nowakowskiego)

Na co dzień pisze wiersze i marzy... Na przykład o tym, żeby gdzieś pojechać samodzielnie i nie prosić nikogo o pomoc. Rafał Nowakowski zmaga się z niepełnosprawnością ruchową. Marzenie o samodzielności można spełnić - wystarczy zebrać na „wkład własny“ na wózek elektryczny na portalu crowdfundingowym.

Rafał Nowakowski z niepełnosprawnością ruchową zmaga się od urodzenia. Własne cztery koła są mu niezbędne, zwłaszcza, że Rafał w domu siedzieć za bardzo nie lubi... Od kilku lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Elbląga m. in. pisze wiersze, uczestniczy w slamach literackich. Z jego twórczością można zapoznać w antologiach.

Do samodzielności potrzebny jest wózek elektryczny, na który właśnie pojawiła się szansa. - Dzięki niemu będę bardziej samodzielny i nie będę musiał prosić o pomoc w tak prozaicznej rzeczy jak poruszanie się po mieście. Od października zaczynam studia na Akademii Nauk Stosowanych, wózek elektryczny pozwoli mi np. na samodzielne dotarcie na studia. Pozwoli też na realizację planów, które do tej pory wydawały się nieosiągalne - mówi Rafał Nowakowski.

Pierwszy krok został już poczyniony - Rafał otrzymał dofinansowanie odpowiednich urzędów. Pozostało zebrać na „wkład własny“. Została uruchomiona zbiórka na jednym z portali crowdfundingowych. Prawie połowa została już zebrana. Pozostaje zebranie tej trudniejszej połowy. Zostało 18 dni...

Link do zbiórki jest tutaj.

 

Aktualizacja z 5 sierpnia: Już wczoraj udało się zebrać całą kwotę. Dziękujemy.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama