UWAGA!

Wspomnienie: Ks. Roman Indrzejczyk, kapelan Prezydenta RP

Elbląg, Pamiątkowe zdjęcie: ksiądz Roman Indrzejczyk z uczniami SP nr 12 w Elblągu
Pamiątkowe zdjęcie: ksiądz Roman Indrzejczyk z uczniami SP nr 12 w Elblągu (fot. arch. szkoły)

Dziś zostały tylko zdjęcia - cenna pamiątka po niezapomnianym spotkaniu z kapelanem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Podczas wycieczki do stolicy w maju 2008 roku uczniowie klas szóstej i piątej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu mieli okazję poznać księdza Romana Indrzejczyka.

- Powitał nas w progach prezydenckiego pałacu, wyszedł do nas i życzył miłej wycieczki oraz mnóstwa niezapomnianych wrażeń - wspominają nauczyciele. - Uśmiechnięty, pogodny - bardzo interesował się naszym miastem, pytało o jego historię i nasze plany na dalszy pobyt w Warszawie. Mieliśmy okazję poznać księdza Indrzejczyka także jako poetę, pisał wiersze, choć, jak sam mówił, są to właściwie zapisane w poetyckiej formie jego myśli, przeżycia. Takiego właśnie go zapamiętamy - dobrego, serdecznego, pełnego ciepła i zrozumienia dla drugiego człowieka. Podarował naszej szkolnej bibliotece swoje tomiki poezji: „Człowiek dla człowieka. Rozmowy z ludźmi i historią”, „Mądrym być człowiekiem”. Sam tak pisał o swojej twórczości:
       „Będę szczęśliwy, jeżeli to moje pisanie wprowadzi w zadumę, może ironicznie rozśmieszy i pomoże w utrzymaniu zwykłej chęci czynienia dobra. Bo życie jest przecież piękne- mimo wszystko.”
       ***
       Ks. Roman Indrzejczyk, kapłan od grudnia 1956 roku. Zwyczajną pracę duszpasterską sprawował w parafii Drwalew koło Grójca, w Grodzisku Mazowieckim, w Warszawie w parafii św. Aleksandra, Nawiedzenia NMP i MB Loretańskiej oraz w Pruszkowie- Tworkach i u Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. W grudniu 2005 roku został powołany na stanowisko kapelana Prezydenta RP.
       Ks. Roman Indrzejczyk zginął 10 kwietnia 2010r. w katastrofie pod Smoleńskiem.
      
Katarzyna Kurek, Helena Szakajło, Karolina Wójcik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama