UWAGA!

Wspomogą rodziny

Tygodniowe warsztaty dla specjalistów zajmujących się zawodowo niesieniem pomocy rodzinie, a potem sześciotygodniowe zajęcia dla matek, których rodziny nieprawidłowo funkcjonują. Tak w skrócie wygląda polsko-rosyjski program, który ma służyć wspomaganiu dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo. Realizuje go elbląski MOPS oraz Karan i Główny Zarząd Pracy i Rozwoju Społecznego w Kaliningradzie.

Międzynarodowy projekt nosi bardzo długi, może nieco skomplikowany tytuł: „Ochrona rodziny i praw dziecka – system wspomagania społecznego rodzin wychowawczo niewydolnych jako alternatywa zapobiegająca umieszczaniu dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych”. Mówiąc prostszym językiem, celem jest uchronienie dzieci z rodzin dysfunkcyjnych przed marginalizacją i wykluczeniem. Problem nie zna granic, dlatego wspólnie realizują go specjaliści z Polski i Rosji.
     - W warsztatach uczestniczą policjanci, strażnicy miejscy, psycholodzy, księża oraz oczywiście polscy i rosyjscy pracownicy socjalni - mówi Beata Kulesza, koordynator projektu z ramienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Dzięki nim uzyskają bezcenną wiedzę, poznają nowe metody pracy socjalnej, takie jak CAL, wideotrening i konferencje grup rodzinnych, w których tajniki wprowadzą ich eksperci w Holandii, Szwecji i oczywiście z Polski.
     Wiedza teoretyczna sprawdzona będzie w życiu już od przyszłego tygodnia, kiedy to uczestnicy warsztatów poprowadzą dla młodych matek zajęcia Szkoły Umiejętności Wychowawczych. Ich celem będzie poprawa funkcjonowania rodzin niewydolnych wychowawczo. Program finansowany jest ze środków Euroregionu Bałtyk przy wsparciu elbląskiego samorządu.
     O warsztatach mówią:
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama