UWAGA!

Wygrali „Japończycy”

Elbląg, Jedna z grup
Jedna z grup (fot. PS).

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbył się przed świętami konkurs „Panteon przedsiębiorczych”. Zwycięzcami okazali się „Japończycy” z Dokkan Dokkan Team.

– Japonia to moja pasja, którą zaraziłem moją grupę. Wybraliśmy cesarza Mutsuhito, bo wydawał się nam ciekawą postacią. Przygotowania do konkursu trwały cały tydzień – wyznaje podczas rozmowy Michał Wilga, lider zwycięskiej grupy.
       W konkursie wystartowało siedem drużyn z klasy humanistyczno-teatralnej (III a) i matematyczno-fizycznej (II e). Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić persony, których przedsiębiorcze cechy przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu. Wśród prezentacji ludzi przedsiębiorczych znalazł się m.in. Jerzy Grotowski, Jan Wejchert, William Barron Hilton i Mutsuhito.
       Jako ostatnia wystąpiła „japońska” grupa w składzie: Michał Wilga, Kamila Kościuch, Mateusz Wojtyński, Wojciech Kniżewski i Ryszard Pietruszyński. Zgodnie z zasadą „ostatni będą pierwszymi”, wygrali konkurs, a wszystko dzięki temu, że postawili na przekaz wizualny, czyli stroje, makijaż oraz kadzidełka. Nastrój został spotęgowany dzięki muzyce. Jednym słowem, liczył się pomysł.
       Komisja konkursowa składała się z zaproszonych gości i to właśnie oni wyłonili najlepszy zespół. Jury oceniało prezentacje w trzech kategoriach: pomysł, zaangażowanie i umiejętność zaprezentowania.
       Spotkanie uatrakcyjniły wykłady dr Iwony Nawrockiej „Człowiek w biznesie” oraz Małgorzaty Sowickiej „Sztuka prezentacji”.
       – Jestem dumna ze swoich uczniów, zaprezentowali się najlepiej, jak potrafili, przygotowali się profesjonalnie. Uważam, że konkurs, wprawdzie tylko szkolny, śmiało mógłby się zakwalifikować w rankingu konkursów ogólnopolskich – podsumowuje spotkanie Agnieszka Antoniuk-Rumak, organizatorka konkursu i nauczycielka przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.
      
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama