UWAGA!

Wyjątkowe spotkanie wigilijne

 
Elbląg, Wspólna fotografia z Arcybiskupem Rafaelem i duszpasterzem WM WK OHP ks. prałatem Henrykiem Błaszczykiem,
Wspólna fotografia z Arcybiskupem Rafaelem i duszpasterzem WM WK OHP ks. prałatem Henrykiem Błaszczykiem, fot. Beata Rogala

13 grudnia młodzież i kadra elbląskiego Środowiskowego Hufca Pracy 14-1 miała zaszczyt gościć na uroczystej Wigilii Jego Ekscelencję Arcybiskupa Rafaela – ormiańskokatolickiego ordynariusza katolików Armenii, Gruzji, Rosji i Europy Wschodniej wraz z delegacją.

W jej skład wchodzili: ks. prałat Henryk Błaszczyk – duszpasterz WM WK OHP w Olsztynie, generalny sekretarz arcybiskupa oraz wikariusz Jego Ekscelencji. Arcybiskup Rafael wraz z pełniącym rolę tłumacza i przewodnika zarazem księdzem prałatem wprowadzili młodzież w atmosferę modlitwy i skupienia, której namacalnym dowodem było osobiste błogosławieństwo elbląskiej młodzieży i pracowników Hufca przez Jego Ekscelencję.
       Podczas spotkania podkreślono dużą rolę i znaczenie błogosławionego Jana Pawła II - Patrona Ochotniczych Hufców Pracy - w procesie wspólnego dla katolików nauczania i wpajania w życie wartości chrześcijańskich. Młodzież włączyła się do dialogu z gośćmi, zadając pytania dotyczące obchodów Święta Bożego Narodzenia w Kościele Ormiańskim, potraw wigilijnych, ale także sakramentu Bierzmowania czy … możliwości wizyty w Armenii.
       Cała uroczystość przebiegała w ciepłej, rodzinnej atmosferze przy dźwięku kolęd oraz życzeniach opłatkowych i bardzo pozytywnie wpłynęła na młodych ludzi, którzy z zaangażowaniem włączali się w przygotowanie uroczystości.
       Szczególną rolę gospodarza pełnili beneficjenci projektu „MAU 2”, którzy w ostatnim dniu szkolenia w zawodzie „kelner” mieli niepowtarzalny zaszczyt obsługiwania naszych szczególnych gości, kadry oraz kolegów i koleżanek.
Dariusz Piwcewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama