UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wymiana pieca z dofinansowaniem

 
Elbląg, Wymiana pieca z dofinansowaniem
Fot. nadesłana

Myślisz o dofinansowaniu do wymiany pieca lub innych proekologicznych inwestycji? Na Twój wniosek czekamy do 31 października!

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski informuje, że trwa nabór wniosków na dotacje inwestycji służącym:
       •    ochronie powietrza (dofinansowanie do wymiany systemu ogrzewania),
       •    ochronie wód i powierzchni ziemi (dofinansowanie budowy przyłączy do kanalizacji sanitarnej)
       •    usunięcie szkodliwego azbestu,
       które realizowane są w 2020 roku. Na Twój wniosek czekamy do 31 października!

Wnioski można pobrać w Urzędzie Miejskim w Elblągu przy ul. Łączności 1 w Biurze Obsługi Interesanta - Budynek główny "A" (pok. 100) oraz internetowo na poniższych stronach:
       •     wniosek o dofinansowanie wymiany systemu ogrzewania,
       •     wniosek o dofinansowanie budowy przyłączy do kanalizacji sanitarnej,
       •     wniosek o dofinansowanie transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest.

Wnioski przyjmowane i rozpatrywane będą wg kolejności ich wpływu do Urzędu, do czasu wyczerpania rocznego limitu środków zabezpieczonych w budżecie Gminy na ten cel, nie później jednak niż do dnia 31 października 2020 roku.

Poniżej kilka porad dla mieszkańców starających się o uzyskanie dotacji na wymianę starych pieców:
      
       1. Zapoznaj się z Regulaminem przyznawania dotacji z budżetu Miasta Elbląg, dostępnym na stronie internetowej http://www.elblag.eu – w zakładce - MIESZKAŃCY oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej:
       •    Regulamin dotacji do inwestycji służących ochronie powietrza,
       •    Regulamin dotacji do inwestycji służących ochronie wód i powierzchni ziemi,
       •    Regulamin dotacji do usunięcia szkodliwego azbestu.
       2. Pobierz wniosek na dotację: internetowo lub osobiście w Urzędzie Miasta w Elblągu przy ul. Łączności 1 w Biurze Obsługi Interesanta - Budynek główny "A" (pok. nr 101),
       3. Kompletny, starannie wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami złóż
       w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, Budynek główny "A" (pok. nr 101).
       Pamiętaj! – niektóre inwestycje, np. instalacja ogrzewania gazowego, zgodnie z prawem budowlanym wymagają uzyskania pozwolenia lub zgłoszenia robót przed ich wykonaniem. Masz wątpliwości – zapytaj w Departamencie Urbanistyki i Architektury UM.
       4. Czekaj na telefon pracownika DOŚ w celu ustalenia terminu wizji potwierdzającej dane zawarte we wniosku oraz wezwanie do podpisania umowy dotacji z miastem – umożliwiające rozpoczęcie inwestycji.
       Pamiętaj!: koszty inwestycji nie mogą być poniesione przed datą podpisania umowy dotacji, ani po terminie zakończenia realizacji inwestycji określonym w zawartej umowie – nie będą one dotowane ze środków budżetowych „Gminy”!
       5. Po odebraniu podpisanej umowy dotacji - przystąp do realizacji inwestycji!
       Pamiętaj! Po zakończeniu robót wymagaj od wykonawcy/przedsiębiorcy faktury (rachunku)!
       6. Po zakończeniu inwestycji złóż poprawne i kompletne sprawozdanie z realizacji zadania wraz z fakturami/rachunkami wystawionymi w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia ustalonego w niej jako termin realizacji zadania oraz załącz stosowny protokół odbioru inwestycji np. w przypadku wymiany systemu ogrzewania – protokół odbioru instalacji.
       7. Czekaj na telefon pracownika DOŚ w celu ustalenia terminu wizji potwierdzającej wykonanie inwestycji, po której nastąpi przekazanie środków finansowych na wskazany nr konta lub będzie możliwość odbioru ich w kasie Urzędu.

Przystąp i TY do ekologicznej ofensywy!

Informacja UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama