UWAGA!

Teraz ja - Wypoczywaj aktywnie!

 Elbląg, Wypoczywaj aktywnie!

Wakacje w pełni. Większość mieszkańców Elbląga z pewnością korzysta już z letniego wypoczynku. Część zapewne wyleguje się na plaży, inni odpoczywają trochę dalej od rodzinnych stron, z pewnością znajdą się też tacy, którzy opuściwszy nasz kraj, wyjechali za granicę. Jeżeli jednak nie przebywasz teraz w żadnym z powyższych miejsc, jest duża szansa, że spędzasz ten czas w mieście. Pod nosem masz Bażantarnię.

Być może do końca nie byłeś zdecydowany, gdzie chcesz wyjechać, być może pieniądze ci na to pozwoliły, być może spędzasz ten czas, dorabiając sobie po godzinach - nieważne. Chciałbym ci polecić wspaniałe miejsce na letnie - naszą elbląską Bażantarnię.
       Zajęci wakacyjnymi sprawami zapominamy, iż mamy świetne miejsce do relaksu i wypoczynku tuż pod nosem. Bażantarnia jest świetnym miejscem do odpoczynku od zabieganego życia. Oglądając przyrodę, oddychając czystym powietrzem, można zaznać spokoju i w leśnej ciszy przemyśleć sobie swoje sprawy, wypoczywając zdała od miasta, upału i gorąca - wśród drzew panuje przyjemny chłodek.
       Spacerując, można wypatrzyć w gąszczu różne zwierzęta zamieszkujące park: sarnę, jelenia, a nawet dzika. Jednak nie należy się obawiać, nie zbliżają się one do szlaków, a tym bardziej do człowieka. Prawdziwym pięknem rezerwatu są ptaki, bystre oko może wypatrzyć gatunki takie jak wilga, sójka, dzięcioł, słowik czy jastrząb.
       Do dyspozycji są cztery szlaki - czerwony, niebieski, zielony i żółty - pokazujące najpiękniejsze miejsca Bażantarni. Każdy szlak jest równie ciekawy, bez różnicy czy pokonuje się go pieszo, czy jedzie się rowerem.
       Zachęcam wszystkich - bez względu na wiek - do wypoczynku na świeżym powietrzu, na łonie naszego elbląskiego parku. Mamy taki skarb pod nosem - doceńmy to!
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 13
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.3 3 3

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Owszem, można nazwać to skarbem natury okolicznej. Ale popatrzmy na to dokładniej. Masa jeżdżących po Bażantarni motocykli terenowych, quadów i nawet samochodów bo ich właściciele swoje tłuste dupska wożą po Bażantarni. Pełno ludzkich odchodów przykrytych chusteczkami. Ludzie wywalający śmieci gdzie się da, bo przecież paniska nie mogą tego w siateczkę włożyc i potem do śmietnika. A najgorsi są małolaci w swoich szpachlowozach posprowadzanych z niemiec, jacy to jeśli by mogli to by tymi samochodami na drzewo wjechali. Pięknie to to tylko na obrazku wygląda. Dopuki się z tym porządku nie zrobi a ludzie bezmyślni zaczną wkońcu myśleć to Bażantarnia będzie coraz większym śmietnikiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Spacerowicz(2009-07-16)
 • Dobrze by było zrobić też porządek z tymi bobrami co przyczepami z lasu drzewo wywożą.
 • w Bażantarni można zobaczyć także lisy, zające, kruki (jak się ma szczęście) i przepiórki. ale fakt, prawdą jest, że o swoje 'skarby' przyrody należałoby dbać, by nie stały się kolejnym wysypiskiem śmieci. z tzw. papierzakami chyba niewiele da się zrobić (no, chyba że by postawić co kawałek toitoie), ale śmieci wypadałoby zabrać z powrotem ze sobą.
Reklama