UWAGA!

Wyszehradzkie wsparcie

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pozyskiwaniem grantów na zadania z dziedziny kultury, nauki i edukacji z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, zapraszamy na bezpłatną prezentację połączoną ze szkoleniem, które odbędzie się 10 lutego o godz. 12 w sali 300 Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1.

Do Urzędu Miejskiego w Elblągu wpłynęła oferta Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z siedzibą w Bratysławie – międzynarodowej instytucji grantowej, utworzonej w 2000 roku przez rządy RP, Republiki Czeskiej, Słowacji i Węgier. Celem Funduszu jest finansowe wspieranie projektów z dziedziny kultury, nauki, edukacji, wymiany młodzieży, współpracy transgranicznej i promocji turystyki z udziałem podmiotów ze wspomnianych krajów Grupy Wyszehradzkiej.
       W roku 2010 Fundusz będzie dysponował budżetem w wysokości 6 mln euro. Środki te zostaną rozdzielone w postaci grantów i stypendiów. Polscy przedstawiciele tej instytucji pragną spopularyzować Fundusz we wszystkich regionach Polski, aby umożliwić różnym podmiotom korzystanie z finansowego wsparcia. Propozycja skierowana jest m.in. do samorządów i podległych im instytucji, organizacji pozarządowych, regionalnych stowarzyszeń kulturalnych i naukowych oraz artystów.
       W 2010 roku Fundusz udzieli wsparcia około 400 projektom oraz przyzna około 200 rocznych bądź semestralnych stypendiów.
       Stałe terminy składania wniosków grantowych to corocznie 15 marca i 15 września (Standardowe Granty), 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia (Małe Granty) oraz 31 stycznia (Program Stypendialny), 15 lutego (Granty Strategiczne), 10 września (Program Rezydencyjny dla Artystów) i 10 listopada (Granty Uniwersyteckie).
       Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pozyskiwaniem grantów na zadania z dziedziny kultury, nauki i edukacji z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, zapraszamy na bezpłatną prezentację połączoną ze szkoleniem, które odbędzie się w sali 300 Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 10 lutego w godz. 12-14.30. Szkolenie poprowadzi Andrzej Jagodziński, reprezentant Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego w Polsce.
       Zgłoszenia do udziału w szkoleniu należy przesyłać do Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego mailowo: wk@umelblag.pl lub telefonicznie 55 239 33 20 do 8 lutego.
      
      
Joanna Urbaniak, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama