UWAGA!

Z Elbląga do Nowego Jorku

 Elbląg, Szalone i Szalone Małolaty w trakcie prób przed koncertem
Szalone i Szalone Małolaty w trakcie prób przed koncertem (fot. Michał Skroboszewski)

Są bardzo zdolni i wiedzą, czym jest ciężka praca. Mają od kilku do kilkunastu lat, ale na scenie zachowują się jak dojrzali artyści. Wiedzą, że każdy występ to sprawdzian, dlatego trzeba być perfekcyjnie przygotowanym. A teraz młodzi wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury lecą do Nowego Jorku, żeby zaśpiewać tam kolędy i pastorałki.

- Zaczęło się od koncertu-widowiska "W pewien styczniowy wieczór", który odbył się 11 stycznia. Przy okazji zrobiliśmy piękną płytę, którą zaczęliśmy promować i pokazywać – opowiada Katarzyna Panicz, która od lat uczy wokalu w Młodzieżowym Domu Kultury i prowadzi dwa zespoły: Szalone i Szalone Małolaty. - Do Nowego Jorku zaprosiła nad fundacja "Kochajmy Zabytki" oraz fundacja "Heritage for the children". Wiadomo, że nie mogą jechać wszyscy, bo to ogromna wyprawa, logistycznie trudna do ogarnięcia, dlatego jedzie 20 dzieciaków i trzech opiekunów.
       Cała grupa wylatuje do Stanów 8 grudnia, dwa dni później młodzi wokaliści wystąpią w nowojorskim Holy Cross Church.
       - Jedziemy śpiewać kolędy i pastorałki, bo zbliża się okres świąteczny, bożonarodzeniowy, z całym repertuarem, z którym występowaliśmy w styczniu. Mam nadzieję, że będzie się to podobało – opowiada Katarzyna Panicz. - Nad tym widowiskiem, które odbyło się w styczniu, pracowaliśmy bardzo intensywnie przez trzy miesiące. Więc teraz chodziło już o to, żeby sobie przypomnieć repertuar. Dzieciaki są zdolne, bez problemu to "chwyciły". Mogę powiedzieć, z czystym sumieniem, że są przygotowane.

  Elbląg, Z Elbląga do Nowego Jorku
Fot. Michał Skroboszewski

- Mamy nadzieję, że to wszystko dobrze wypadnie, nie boimy się o to, jak zaśpiewamy – mówi Michalina Józefowicz, która jest w grupie wokalistów jadących do Nowego Jorku.
       - Na scenie będziemy tańczyć w białych strojach, ale bierzemy też niebieskie – dodaje Julia Konopko, która również zaśpiewa w Stanach.
       Jedną z najmłodszych wokalistek jest Nikola Fiedor. Ona także wystąpi w nowojorskim Holy Church.
       - Nie boję się sceny, dobrze się na niej czuję – opowiada i dodaje, że najbardziej lubi utwór "Hej, kolęda, kolęda!".
       Młodzi wokaliści oraz ich opiekunowie do Polski wrócą w czwartek, 14 grudnia.
       - A już w sobotę, 16 grudnia, o godz. 17 występimy podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców – mówiła Katarzyna Panicz.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama