UWAGA!

Z Grodna do Sztutowa

Od tygodnia w Sztutowie wypoczywa grupa 28 dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi wraz z opiekunami. Przyjechały do nas na zaproszenie elbląskiego koła Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Większość dzieci dobrze mówi po polsku; języka polskiego uczą się w szkole, a ich dziadkowie i rodzice posługują się w domu językiem polskim.

Na kolonii w Sztutowie dzieci doskonalą język polski poprzez naukę polskich wierszy i piosenek oraz różnych gier i zabaw. Mieszkają w ośrodku „Malibu”. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, między innymi zwiedzanie Fromborka - muzeum Kopernika i planetarium; spotkanie integracyjne z dziećmi polskimi w Kadynach, a podczas niego przejażdżki bryczkami i ognisko z pieczeniem kiełbasek (zorganizowane przez Radę Sołecką); zwiedzanie Trójmiasta.
       Prezesem elbląskiego koła Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” jest Blandyna Weredyk-Kuczyńska. Koło już po raz kolejny zorganizowało wakacje dla dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi, w tym roku przy dużym wsparciu posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego.
       Kolonia w Sztutowie to część dużej akcji „Lato w Polsce”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, a finansowanej ze środków z Senatu RP.
      

 


      
      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama