UWAGA!

Z pomocą bezdomnym

 Elbląg, Z pomocą bezdomnym
fot. Straż Miejska

W związku z okresem jesienno – zimowym i wahaniem temperatur powietrza, jak co roku pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, funkcjonariusze straży miejskiej i policji będą wspólnie przeprowadzać kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych. Teren miasta został podzielony na cztery rejony i utworzono jednocześnie cztery zespoły wyjazdowe oraz harmonogram wyjazdów.

W sytuacjach wyjątkowych, np. w przypadku pogorszenia się warunków atmosferycznych miejsca zamieszkałe przez bezdomnych będą poddane szczególnej kontroli. Kontrola miejsc zamieszkałych przez bezdomnych jest prowadzona systematycznie. Strażnicy miejscy jeszcze przed okresem zimowym weryfikują znane im miejsca, w których bezdomni przebywali we wcześniejszych sezonach. Ustalane są także nowe „koczowiska”.  Celej zespołowej kontroli jest reagowanie w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu oraz przekonanie bezdomnych do skorzystania z noclegowni, domu dla bezdomnych czy instytucji wydających żywność i ciepłą odzież.
       Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. Reagujmy, wystarczy powiadomić odpowiednie służby pod numerem alarmowym 986, 997 czy 112.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bezdomnym nalezy pomagac, my jutro tez mozemy stac sie bezdomnymi ! Oni sa tacy jak my! aaaa. .. .bezdomni czetso maja psiaki ktore sa im wierne i szczesliwe ( nie jeden bogaty dom nie potrafi uszczesliwic psa jak wlasnie oni) uwazam ze schroniska dla zwierzat powinny dac karme za DARMO !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  POMOZPSOM(2017-12-13)
 • a moim zdanie to klasyczny kemping w lesie nad rzeczką. o tej porze są jeszcze podgrzybki, są też zielonki. skalkulować i kasować. a co?
 • ja pierdziu ! nie wazne co, trzeba pomagac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  akbgzulawy(2017-12-14)
Reklama