UWAGA!

Z pomocą opiekunom chorych

 Elbląg, Z pomocą opiekunom chorych

Elbląskie Hospicjum od 13 lat włącza się w kampanię Fundacji Hospicyjnej “Hospicjum to też Życie” prowadzaną przez hospicja w całej Polsce. Nowa kampania przebiegająca pod hasłem “Opiekun rodzinny – samotny bohater?”, ma na celu zwrócenie uwagi na członków rodzin sprawujących opiekę nad swoimi ciężko chorymi bliskimi, dziećmi i dorosłymi.

Niewiele jest działań na rzecz opiekunów rodzinnych. Na pewno brakuje działań systemowych. Oczywiście trudno jest zmienić sytuację od razu. Możemy jednak zrobić pierwszy krok – wspólnym hospicyjnym głosem zwrócić uwagę na potrzeby takich rodzin.
       Zespół Hospicjum Elbląskiego od 30 niemal lat opiekuje się pacjentami i wspiera opiekunów, obserwując jak trudnym jest zadanie długotrwałej opieki nad bliskim członkiem rodziny. Najczęściej jest to jedna osoba, która podporządkowuje całe swoje życie opiece nad chorym, najczęściej rezygnując z pracy zawodowej. Istnieje więc ogromna potrzeba zapewnienia wsparcia opiekunom. Problem jest poważny, więc trzeba go poruszyć. Będziemy więc mówić i działać!
       Podczas tegorocznej kampanii chcemy zrealizować m.in. dzień szkoleniowo-terapeutyczny. Zaprosiliśmy do działania Szkołę Policealną im. Jadwigi Romanowskiej „Medyk” w Elblągu oraz jedno z elbląskich Laboratoriów Analiz Medycznych.
       W odpowiedzi „Medyk” zaprosił nas do swojej siedziby, gdzie 14 stycznia o godz. 12 spotykamy się z zaproszonymi opiekunami rodzinnymi, czyli osobami, których bliscy znajdują się pod opieką Hospicjum Elbląskiego. Szkoła zaproponowała przeprowadzenie ciekawych warsztatów terapii zajęciowej, warsztatów florystycznych oraz warsztatów z zakresu pielęgnacji dzieci i dorosłych. Opiekunowie będą mogli skorzystać z masażu karku i pomiaru ciśnienia krwi.
       Z kolei w godz. 12-13 specjaliści z Laboratorium Analiz Medycznych pobiorą od chętnych krew do analizy, którą laboratorium nieodpłatnie zbada i przekaże wyniki.
       Dobrze się złożyło, że nazajutrz tj. 15 stycznia będzie mieć miejsce 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, więc wszystkie prace przygotowane podczas warsztatów terapii zajęciowej i florystycznych zostaną przekazane na licytację.
       W tym finałowym dniu przedstawiciele naszego Hospicjum będą w Warszawie, aby odebrać samochód, którym zespół hospicyjny będzie dojeżdżał do dzieci. Samochód to volkswagen caddy o wartości ponad 72 tys. zł.
      
Anna Podhorodecka, Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dużo siły życzę Opiekunom. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  mamazz(2017-01-05)
 • a opiekuni ktorych bliscy nie sa w hospicjum
 • Super inicjatywa! A to chyba wyjaśnia do kogo skierowana:"zaproszonymi opiekunami rodzinnymi, czyli osobami, których bliscy znajdują się pod opieką Hospicjum Elbląskiego"
 • W elbląskim hospicjum pracują wspaniałe pielęgniarki jak i wolontariusze co nie mogę powiedzieć tego o lekarzach tam pracujących. .. .. moja zona leżała w domu przez b długi okres czasu gdzie opiekowali sie nia pielęgniarki i opiek. po nieudanym prostym zabiegu. w naszym szpitalu woj. Lekarz rodz dał skierowanie do hos. by podleczyć rany odleż. Przebywała tam bardzo krótko i pozostawiła mnie juz na zawsze b. szybko. Znajomi i rodzina ma o to do mnie duzo uwag, lecz BÓG TAK CHCIAŁ I TAK SIĘ STAŁO.
Reklama