UWAGA!

Z wizytą w Gimnazjum nr 6

 

W środę 19 grudnia, choć na dworze zimno i szaro, w Gimnazjum nr 6 było bardzo gorąco, miło i wesoło. Od samego rana trwały przygotowania do przyjęcia gości ze szkół podstawowych. Pierwsi goście z SP 6 przybyli już o godz. 11, następni – z SP 4 i 16 – zawitali o godz. 12.

Uczniowie klas 6 mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Jasełka w glanach" przygotowane przez młodzież gimnazjalną z klas integracyjnych, terapeutycznych oraz świetlicy socjoterapeutycznej pod kierunkiem: Wiolety Kołtunowskiej, Agnieszki Koczerga, Agnieszki Winczewskiej, Doroty Tomaszewskiej – Kowalczyk i Anny Walewskiej. Występ uświetnił zespół wokalny z klasy II c pod kieruniem Elżbiety Pisarkiewicz . Przygotowane „Jasełka” wprowadziły uczestników w klimat nadchodzących świąt jak i skłoniły do refleksji nad tym gdzie faktyczne ich przeżywanie a gdzie wszechobecna komercja.
       Po przedstawieniu ogłoszono wyniki przeprowadzanych w miesiącach : listopadzie i grudniu konkursów: "Czarownica XXI wieku", "Karta Bożonarodzeniowa" oraz "Opowiadanie Bożonarodzeniowe".
       Nagrody wręczyła Agnieszka Niedźwiecka współorganizatorka wyżej wymienionych konkursów. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, komplety farb oraz dyplomy. Goście otrzymali także comiesięczną gazetkę przygotowywaną w Gimnazjum 6 "Szalone Newsy" oraz torby cukierków. Obecni wysłuchali też życzeń świątecznych złożonych przez dyrekcję.
      

 


       Szóstoklasiści wraz ze swoimi nauczycielami mieli również okazję do zwiedzenia szkoły – aktualnie udekorowanej klimatem nadchodzących świąt i rozbrzmiewających na korytarzach nastrojowych kolend, a także wziąć udział w fragmencie lekcji chemii.
       Wszyscy dobrze się bawili. Atmosfera dzisiejszego dnia przybliżyła gości i organizatorów do stojących u progu świąt i związanych z nimi obrządków, zwłaszcza, że o godz. 17 zaprezentowano ponownie przedstawienie pracownikom gimnazjum i rodzicom uczniów naszej szkoły, a następnie obecni uczestnicy zasiedli przy wspólnym, tradycyjnym , wigilijnym stole.
      
      
      
      

Agnieszka Niedźwiecka i Anna Miazga, Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama