UWAGA!

Z. ZEMANOWICZ: Bo tak...

Wojewoda warmińsko-mazurski posłał dziś do Warszawy propozycję kandydata na wicewojewodę. Nie jest to ani elblążanin Janusz Nowak, ani wskazywany wcześniej Wiesław Kowalski z Giżycka.

Kandydatem, a raczej kandydatką jest 38-letnia Hanna Bojarska. Bojarska jest absolwentką SGPiS, od kilkunastu lat pracuje w administracji państwowej. Ostatnio była zastępcą dyrektora olsztyńskiego towarzystwa Agropolisa.
     Na pytanie, dlaczego ta kandydatka, a nie żadna z poprzednio wymienianych osób, rzecznik wojewody Zbigniew Zemanowicz odpowiada jedynie:
     - Bo tak.
     Decyzja o powołaniu wicewojewody warmińsko-mazurskiego spodziewana jest jutro. Tymczasem elbląski SLD jest zdziwiony i oburzony wiadomością o wskazaniu na to stanowisko osoby obcej środowisku elbląskiemu. Stanowisko w tej sprawie przyjął na nadzwyczajnym posiedzeniu zarząd partii. W liście podpisanym przez przewodniczącego rady miejskiej SLD Janusza Nowaka przypomniano deklaracje wyrażane przez wojewodę Szatkowskiego o potrzebie integracji województwa: "Traktujemy to jako jawną dyskryminację Elbląga i pomijanie jego interesów". Zdaniem elbląskiej lewicy, decyzja wojewody wpłynie niekorzystnie na nastroje mieszkańców miasta: "Postępowanie wojewody oceniamy jako nieodpowiedzialne i niegodne działacza lewicy".
     - Decyzji nie da się cofnąć, ale zaprosiliśmy wojewodę i czekamy, jakie będzie miał dla miasta propozycje - stwierdził Janusz Nowak.
     
     Komentarz: Odpowiedź "Bo tak" Zbigniewa Zemanowicza na pytanie dziennikarza źle wróży przyszłej współpracy mediów z władzami województwa, ale co więcej świadczy o lekceważeniu powierzonego stanowiska. Zbigniew Zemanowicz zlekceważył także dziennikarza, Czytelników, a przy okazji i wszystkich elblążan zainteresowanych przyszłością naszego miasta w województwie, do którego - co przypomnimy wojewodzie podczas jego pobytu w Elblągu - sami się nie pchaliśmy. Kulturę co prawda wynosi się z domu, ale dobra lektura i praca nad sobą mogą okrzesać nawet największego gbura. (M)
AJ, A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kulturę olsztyńscy dzialacze wynieśli z domu ... do Elbląga (zostawiając nam WOK). Oddadzą nam jeszcze kilka innych, niepotrebnych zupełnie, a kosztownych spraw, jak melioracje na Żuławach, leczenie popaprńców itp. Proponuję wzorem zwycięzkiej Samoobrony zablokować drogę do Olsztyna. Cholera, z Elbląga nie ma drogi do Olsztyna! Gdzie my jesteśmy???!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz(2001-11-08)
 • O związkach Gdańskia i Olsztyna z Elblągiem może swiadczyć choćby fakt, że w Gaziecie wyborczej w dodatku Olsztyńskim trudno i darmo szukać wzmianki o Elblągu, natomiat w dodatku Gdańskim komentuję ważniejsze wydarzenia Elbląskie na bieżąco - to czyba też o czymś świadczy.
 • DZIEWIAŁTOWSKI GDZIE JESTEŚ, CZEMU NIC NIE MÓWISZ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-11-09)
 • mamy co chcielismy... dziekujemy ci sld za powrot do normalnosci....
 • OLSZTYN DO OLSZTYNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I chyba więcej nas łączy z Kaliningradem niz z Olsztynem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążnin(2001-11-09)
 • Elbląska lewica zachowuje sie jak małe dziecko. Jak by dostali zabawki to Olsztyn byłby cacy jak nie dali zabawe (panu Nowakowi) to sa be. Może ta elbląska lewica zacznie się zachowywac jak dorosły facet z jajami. Już czas!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lewicowiec(2001-11-09)
 • Przeciez w SLD liczą sią tylko kwalifikacje,a nie to gdzie ktoś się urodził ,chodził do szkoły czy mieszka.Czyżby elbląskie SLD o tym nie wiedziało?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-11-09)
 • Za te numer władz SLD "czerwoni" w Elblągu powinni się czerwienić!!! Arogancja pozostała, jak za dawnych lat...aż łza sie w oku kręci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzejbi(2001-11-10)
 • zaorać Olsztyn!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prezes(2001-11-10)
Reklama