UWAGA!

Za mało czasu?

- Wystąpimy do ministerstwa gospodarki o zwrot odsetek, jakie będziemy musieli naliczyć osobom, które otrzymają zasiłki rodzinne po terminie - zapowiada Rozalia Grynis, zastępca skarbnika Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Nałożony przez ustawę termin wypłaty świadczeń minął we wtorek. Jak zapewnia skarbniczka, na razie miasto robi co może, by wydać wszystkim ubiegającym się decyzje o przyznaniu zasiłków i aby jak najszybciej wypłacić wszystkie świadczenia. Ma to się stać w ciągu najbliższych dni. Wkrótce samorząd zacznie jednak naliczać odsetki za wypłatę pieniędzy po terminie.
     Władze Elbląga wystąpią też do ministerstwa gospodarki o zwrot odsetek, bo uważają, że ustawa weszła w życie tak szybko, że samorząd miał za mało czasu, by sprawnie przygotować całą operację, z dużym opóźnieniem otrzymał też specjalne oprogramowanie komputerowe. Tymczasem dziś, podobnie jak wczoraj, od rana przed drzwiami referatu świadczeń rodzinnych stoi kolejka zdenerwowanych kobiet.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • czy kiedyś się zdarzyło aby urzędasy i samorządowcy nie otrzymali na czas naleznych i pensji i Diet,albo nienaleznych nagród.........nigdy.Czas na zmiany wódz niech zostanie w Chile,albo lepiej niech pojedzie gdzieś............wyzęracze naszej kasy do lamusa...czas na zmiany
  • Nie chce uchodzić za obrońcę urzedników ale za decyzjami podejmowanymi w Warszawie powinny iść pieniądze,niestety tak nie jest,przychodzą one znacznie pózniej.
Reklama