UWAGA!

Za pomnikiem na desce nie pojeździsz

 
Elbląg, Barierki i podjazd, które ustawili młodzi deskorolkowcy, zniknęły spod pomnika
Barierki i podjazd, które ustawili młodzi deskorolkowcy, zniknęły spod pomnika (fot. Anna Dembińska)

Za Pomnikiem Odrodzenia przy Placu Konstytucji można spotkać młodych ludzi, ćwiczących jazdę na desce. - Młodzież wybudowała nawet przeszkody do jazdy na deskorolkach, nikomu nie przeszkadzały, ale ktoś je ostatnio zniszczył – napisał do nas jeden z Czytelników. Jak się okazało, barierki i podjazd zdemontowali pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej, bo były one postawione nielegalnie.

Plac za Pomnikiem Odrodzenia od lat był ulubionym miejscem spotkań młodzieży. Od czasu, gdy na skwerze przy ul. Mickiewicza powstał skatepark, rzadziej pod pomnikiem można spotkać młodych ludzi na deskorolkach. Zniknęły także wykonane przez młodzież przeszkody – barierki i podjazd, na których trenowali różnego rodzaju akrobacje. - Nikomu przez tyle czasu nie przeszkadzały, ale i tak zostały zniszczone. Kolejne miejsce elbląskich deskorolkowców, po Parku Planty, przeszło do historii – napisał jeden z naszych Czytelników.
       Jak się dowiedzieliśmy, przeszkody usunął Zarząd Zieleni Miejskiej, bo były postawione bez zezwolenia. - Urząd Miejski w Elblągu zlecił Zieleni Miejskiej zdemontowanie rurek i podjazdu, które stwarzały niebezpieczeństwo dla użytkowników, bo nie jest to miejsce przeznaczone na rekreację. Młodzież może korzystać ze skateparku przy ul. Mickiewicza, który jest do tego przeznaczony – wyjaśnia Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Urząd przymierza się do tego, by teren za Pomnikiem Odrodzenia lepiej zagospodarować, powstanie tam więcej zieleni.
       Z informacji od  Zarządu Zieleni Miejskiej wynika, że obecnie planowana jest również naprawa cokołu Pomnika Odrodzenia.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • kiedy zostanie odmalowany pomnik ???
 • lepiej go wyczyścić
 • Odnoszę wrażenie ze bezmyślność, głupota i definitywny brak empatii oraz zrozumienia drzemie w urzędasach siedzących za biurkiem. Ok, spoko, teraz młodzi powinni sprayem napisać to co myśla o urzędasach na Urzędzie Miejskim. A nie można było postawić tam tabliczke informującą że tego i tego dnia odbędzie się zebranie z młodymi ludźmi tam ćwiczącymi i na zebraniu padło by hasło czy byli by chętni pomóc w pracach przy modernizacji tego terenu tak aby było i zielono i mieli gdzie sobie ćwiczyć ? Zapewniam że można tak zaprojektować ten teren, ale widocznie myślenie nie jest domeną urzędników. Pytajcie młodych ludzi o ich potrzeby, a nie decydujcie za nich, bo każdy z nas był kiedys dzieckiem i każdy z nas kombinował z czasem wolnym niejednokrotnie niezgodnie z prawem tylko dlatego że to co było zgodne z prawem nie miało miejsca bytu bo nie było gdzie.
 • " To nie jest kraj dla młodych ludzi"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  2
  Łukasz23(2014-05-29)
 • Za obecnej kandydatury jak widać likwiduje się wystawy, ogranicza spędzanie czasu wolnego młodym i wychodzi na to, że celowo olewa się kwestie rozwoju regionu. Czekam na wybory, mam nadzieję, że znajdzie się kandydat wart głosów Elblążan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  3
  devaluator(2014-05-29)
 • ' ' Urząd Miejski w Elblągu zlecił Zieleni Miejskiej zdemontowanie rurek i podjazdu' ' - w mieście tańszej firmy ze świecą nie znajdziecie
 • banda chu. .! a potem zdziwieni, że młodzież pije i ćpa.
 • lepiej wywalić tak kolejne tony betonu, labirynt zlikwidowali, teraz podjazdy, teraz dzieciaki będą pod sklepem stały. KRETYNIZM!!!
 • Bo tam będzie KościAllelujekół.
 • To nie jest kraj dla żadnych ludzi.
 • Pomnik taniej i efektowniej będzie wyczyścić, w oryginale jest piękny, prawie złoty kolor, miasto pewnie już ogłosiło przetarg na projekt- jaki kolor, jaki podkład. Im większa wartość inwestycji tym lepiej, dla niektórych.
 • Teraz tylko pić i ćpać
Reklama