UWAGA!

Zachęcą do czytania

100 kart bibliotecznych dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, głównie uczniów i studentów, przekaże w czwartek 6 grudnia Biblioteka Elbląska. To część projektu „Najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek”.

Dział Zbiorów Naukowych Biblioteki Elbląskiej włączył się w program przygotowany przez Urząd Miejski „Przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży zagrożonej demoralizacją i wchodzącą w konflikt z prawem”, opracowując własny projekt „Najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek”.
     6 grudnia Mirosława Marjańska, kierownik Działu Pomocy Dziecku i Rodzinie MOPS, otrzyma 100 bezpłatnych kart bibliotecznych dla swoich podopiecznych. Będzie z nich korzystać głównie młodzież szkolna oraz studenci.
     Celem przedsięwzięcia - jak twierdzą pracownicy biblioteki - jest rozbudzenie poczucia własnej wartości przez kontakt z drugim człowiekiem i książką oraz obiektywne określenie własnych możliwości i ograniczeń.
     Drugim etapem projektu będą lekcje biblioteczne, na których młodzież dowie się, jak korzystać z karty bibliotecznej i zapozna się z „Sową”, która nie lata, czyli biblioteczną bazą danych. Zajęcia przeprowadzą bibliotekarze pracujący w Dziale Zbiorów Naukowych Biblioteki Elbląskiej.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama