UWAGA!

Zakupy na Allegro - jakiego kuriera wybrać?

2019-07-31
11:08
 
Zakupy na Allegro - jakiego kuriera wybrać?

Lubisz zakupy przez internet. Nic dziwnego - można ich dokonywać kiedy i gdzie nam wygodnie, a na dodatek ktoś dostarcza nam je do domu. No właśnie: ktoś. Sposobów dostawy na Allegro jest od groma, który więc wybrać?

Zakupy Allegro - sposoby dostawy
       Pokrótce metody dostarczania zakupów z Allegro (lub też jakichkolwiek innych, dokonywanych online) możemy podzielić na te z dostawą pod wskazany adres oraz na odbiór przesyłki w określonym punkcie. W każda z metod ma co najmniej kilka wariantów.
       - Dostawa pod wskazany adres. Zazwyczaj do wyboru sprzedawcy dają kupującym kuriera (często jest to kilka firm kurierskich) lub pocztę. Dodatkowo można wybrać opłatę całości zamówienia wraz z przesyłką z góry lub dostawę za pobraniem - co oznacza, że za towar płacimy dopiero, gdy paczka trafia w nasze ręce.
       -  Odbiór przesyłki w określonym punkcie. Podobnie jak w przypadku dostawy w konkretnie miejsce, tak i w tym mamy zazwyczaj do wyboru szereg opcji. Najczęściej spotykane to odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy (przy czym tutaj wszystko jest zależne od tego, jak daleko mamy do sprzedawcy), punkty Poczta/Żabka/Orlen/Ruch oraz paczkomaty.
      
       Poczta, kurier czy paczkomat - co wybrać?

       Jak łatwo zauważyć, pomimo że teoretycznie do wyboru mamy bardzo wiele opcji - tak naprawdę większość z nich niewiele się od siebie różni.
       Dostawy do domu (lub pod inny wskazany adres, np. do pracy) mają tę zaletę, że nie musimy nosić zakupów i kurier dostarcza je nam do rąk własnych. Podstawowym minusem jest jednak to, że często trudno jest dostosować swój tryb życia do trybu pracy kurierów... I nawet jeżeli zamawiamy na dres miejsca pracy, to ryzykujemy, że kurier będzie próbował dostarczyć przesyłkę w godzinach, które z naszymi godzinami pracy się rozmijają.
       W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest druga opcja, czyli odbiór przesyłki we wskazanym punkcie. Punkty pocztowe oraz sklepowe mają również swoje ograniczenia czasowe, natomiast paczki umieszczone w paczkomatach możemy odbierać w dowolnym momencie, nawet późno w nocy lub wcześnie rano. W przypadku punktów odbioru musimy jednak pamiętać o tym, że przesyłki mogą w nich przebywać jedynie przez określony czas, np. 3 dni.
      
       Allegro InPost - czym jest i jak skorzystać?
       Pośród wielu sposobów dostawy zakupów z Allegro, często spotykamy się z opcją Allegro InPost. Jest to wspólna usługa Allegro i InPost, dzięki której użytkownicy Allegro do wyboru mają dostawę przez InPost na bardzo korzystnych warunkach - zarówno dla jeżeli jesteśmy sprzedawcami, jak i kupującymi.
       Jak to działa? Bardzo prosto! Koszty przesyłek w ramach tej usługi są stosunkowo niedrogie (przykładowo: Allegro minipaczka kosztuje maksymalnie 10,95 zł brutto!), a kupujący ma do wyboru kilka wariantów dostawy zakupów.
       W przypadku opłaty z góry, możemy wybierać spośród:
       - Allegro Paczkomaty 24/7 InPost
       - Allegro miniKurier24 InPost
       - Allegro Kurier24 InPost
       Tutaj warto od razu nadmienić, czym różni się wariant miniKurier24 od Kuriera24 - a różnica jest zasadnicza. Według cennika mini paczka to przesyłka o maksymalnych gabarytach 10 kg i sumie długości trzech boków nie większej niż 160 cm. Jest to informacja ważna dla sprzedawców Allegro: dzięki tej opcji, jeśli sprzedajemy niewielkie produkty, możemy zaproponować swoim kupującym niższą cenę dostawy.
       W przypadku płatności przy odbiorze, możemy wybierać spośród:
       - Allegro Paczkomaty 24/7 InPost
       - Allegro Kurier24 InPost
       W każdym przypadku cena dostawy jest atrakcyjna w porównaniu do usług oferowanych przez inne firmy kurierskie lub pocztę.
      

       ----- materiał płatny -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej