UWAGA!

Zaproszenie na debatę

2008-09-21
Aktualizowany 2008-09-22 00:26

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ESWIP) oraz Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych zapraszają na debatę pt.: „Medialność trzeciego sektora a społecznikowskie działania mediów”. Debata odbędzie się w poniedziałek 22 września o godz. 17 w Kawiarni Muza w Światowidzie.

Obecny etap rozwoju świata teoretycy określają mianem społeczeństwa informacyjnego, w którym dominującą rolę ogrywa właśnie informacja. Media stają się czwartą władzą, co czasem objawia się w kreowaniu własnego wizerunku rzeczywistości.
     Czy w dobie społeczeństwa informacyjnego jest jeszcze miejsce na niekomercyjne, społecznie zaangażowane środków przekazu? Czy na pierwszych stronach piszemy i czytamy głównie o nieszczęściach i dramatach ludzkich, bo ten temat jest chwytliwy? Jaką wartość społeczną odgrywają dziś media?
     O szansach i zagrożeniach dla funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego, wynikających z powszechnego dostępu do mass-mediów, dyskutować będziemy podczas poniedziałkowej debaty organizowanej w ramach Klubu Lidera - miejsca spotkań i dyskusji liderów elbląskich organizacji pozarządowych. Wszystkich zainteresowanych dyskusją zapraszamy 22 września o godz. 17 do Kawiarni Muza. Debatę poprowadzi Arkadiusz Jachimowicz - inicjator i współtwórca pozarządowych mediów obywatelskich w Elblągu, redaktor naczelny pisma „Pozarządowiec”.
     
     Debata organizowana jest w ramach projektu ESWIP-u „Media Obywatelskie - narzędziem wzmocnienia rzecznictwa oraz działań monitorujących organizacji pozarządowych Warmii i Mazur”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama