UWAGA!

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek wydawane „od ręki”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców. Po 20 kwietnia w ZUS Oddział w Elblągu płatnicy otrzymają zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek bezpośrednio na Sali Obsługi Klientów.

„Od ręki” zaświadczenie o niezaleganiu otrzymają jedynie ci płatnicy składek, którzy na koncie w ZUS nie mają żadnych zaległości. Pracowników Zakładu w szybkim wydawaniu zaświadczeń o niezaleganiu wspomagać będzie specjalna aplikacja informatyczna prezentująca dane umożliwiające ocenę stanu rozliczeń konta konkretnego płatnika i podjęcie decyzji dotyczącej możliwości wydania zaświadczenia bezpośrednio na Sali Obsługi Klienta lub skierowania wniosku do opracowania w komórkach rozliczeń kont płatników składek.
       Dlatego w przypadku spraw wymagających wyjaśnienia, zachowany zostanie dotychczasowy tryb wydawania zaświadczeń. Oznacza to, że płatnik będzie oczekiwać na zaświadczenie bądź na decyzję odmowną do 7 dni kalendarzowych.
       Wydawanie zaświadczeń o niezaleganiu bezpośrednio na Salach Obsługi Klientów to kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców wprowadzane przez ZUS. Od początku marca pracownicy Zakładu wypełniają dokumenty rozliczeniowe za płatników opłacających składki wyłącznie na własne ubezpieczenie. Uruchomiono także specjalną skrzynkę mailową – fep@zus.pl – na którą pracodawcy mogą kierować pytania z zakresu ustawy o emeryturach pomostowych.
      
Karina Podlaszewska, Oddział ZUS w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama