UWAGA!

Zawada obdarowała dzieci

Elbląg, Zawada obdarowała dzieci
(fot. SDK Zakrzewo)

Wychowankowie Domu Dziecka przy ul. Chrobrego otrzymali w miniony piątek maskotki, gry, puzzle, książki i słodycze, czyli mikołajkowe prezenty od mieszkańców osiedla Zawada, zebrane podczas akcji organizowanej przez Spółdzielczy Dom Kultury Zakrzewo.

Zabawki, gry i książki zostały zebrane podczas świątecznej akcji „Zawada dzieciom”.
     - Akcja przerosła nasze oczekiwania - mówi Anna Tomczak, dyrektor SDK Zakrzewo - Zgłosiło się do nas bardzo wielu darczyńców. Otrzymaliśmy ponad trzysta różnych maskotek, przytulanek i gier.
     Część z nich została przekazana do Domu Dziecka przy ul. Chrobrego podczas piątkowej zabawy mikołajkowej. Dzieci otrzymały maskotki, gry, puzzle, książki i słodycze. Prezenty sprawiły wszystkim dużo radości. Dodatkową atrakcją tego dnia było przedstawienie „Królewna Śmieszka” przygotowane przez dziewczynki z teatrzyku dziecięcego.
     - Mikołajki w tym roku były bardzo bogate, w przepięknej oprawie. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty i były bardzo szczęśliwe - przyznaje Franciszek Dawgul, dyrektor Domu Dziecka.
     W elbląskim Domu Dziecka przebywa obecnie ponad sto dzieci. Dzięki pomocy sponsorów ich sytuacja z roku na rok się poprawia. Co roku przed świętami placówkę odwiedzają różne firmy, szkoły, instytucje oraz osoby prywatne, które obdarowują dzieci prezentami. W ten sposób w ręce wychowanków Domu Dziecka trafia też nowa odzież, obuwie, pomoce dydaktyczne czy sprzęt RTV, a na nich twarzach pojawia się uśmiech.
     Okres świąt Bożego Narodzenia to, czas w którym szczególnie pamięta się o osobach potrzebujących pomocy, samotnych czy chorych.
     - Pozostałe maskotki i gry planujemy przekazać rodzinom, które są w trudnej sytuacji materialnej. Pomoc tą skierujemy zwłaszcza do dzieci z osiedla Zawada - mówi Anna Tomczak.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pani Anna Tomczak to super organizator oby takich jak ona bylo wiecej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec Zawady(2006-12-12)
 • Dzięki działalności domu kultury życie na Zawadzie jest dużo ciekawsze. Moje dziecko była na zabawie Andrzejkowej, Mikołajkowej a ja tez często uczestniczę w różnych imprezach. Dziękuję całej ekipie : p Ani, p Danusi, p Sławkowi i p. Magdzie.
 • p Magda z uśmiechem przyjmowała zabawki - aż chciało się dawać.
Reklama