UWAGA!

Zawodzie piknikuje

 Elbląg, Zawodzie piknikuje

Zmagania piłkarskie, mini turniej szachowy czy sztuka w plenerze „space art”. To tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Pikniku Rodzinnego na Zawodziu. Impreza startuje w najbliższą sobotę (1 lipca) o godz. 16 na terenie Domu Sąsiedzkiego przy ul. Warszawskiej 55.

Już po raz drugi mieszkańcy Zawodzia zapraszają do wspólnej zabawy. Pierwsze spotkanie odbyło się na terenie Przedszkola Nr 5 pod koniec maja. Tym razem organizatorzy: mieszkańcy dzielnicy we współpracy z Domem Sąsiedzki na Zawodziu oraz Młodzieżowym Domem Kultury stworzyli zupełnie nowy pomysł na wydarzenie. Będzie sportowo i artystycznie.
       - Na miejscu na wszystkich czekał będzie grill z kiełbaskami, zatem zachęcamy do przynoszenia ze sobą sałatek czy ciast na wspólny piknikowy stół. - informują organizatorzy. - W trakcie imprezy prowadzone będą zajęcia piłkarskie z AP Piekraczyk Elbląg, warsztaty kulinarne pod okiem pań z Koła Gospodyń Miejskich, a także Turniej Szachowy połączony z nauką gry w szachy, nad którym czuwał będzie Pan Bogdan Siwoń z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.”
       Ekipa Klubu Młodzieżowego, działającego w Domu Sąsiedzkim, poprowadzi warsztaty „Space Art” oraz rozgrywki w palanta, a także strefę dla najmłodszych uczestników, w tym zabawy plastyczne czy malowanie buziaków.
       Wydarzenie jest efektem realizacji projektu „Aktywne Zawodzie” i powstało na bazie pomysłów oraz zaangażowania mieszkańców dzielnicy przy wsparciu pracowników Domu Sąsiedzkiego. W czasie jej trwania poza szeregiem atrakcji piknikowych prowadzone będą rozmowy o dzielnicy, a także otwarta rekrutacja do projektu dla osób indywidualnych zainteresowanych wsparciem specjalistycznym: prawnym, mediacyjnym, finansowym, poradnictwem i warsztatami z psychologiem, wsparciem asystenta rodziny, warsztatami dla rodziców czy warsztatami i konsultacjami zawodowymi. Więcej informacji o bieżących działaniach na profilu FB „Aktywne Zawodzie”.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama