UWAGA!

Zbliża się Castle Triathlon Malbork 2018

 Elbląg, Zbliża się Castle Triathlon Malbork 2018
fot. nadesłana

Już tylko miesiąc dzieli nas od tegorocznej edycji zawodów Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego, które odbędą się w terminie 8-9 września. Będzie to już siedemnasta edycja kultowych zawodów triathlonowych w Malborku, organizowanych u stóp największej ceglanej budowli w Europie i drugim co do wielkości zamku na świecie. Mimo, że do imprezy pozostał jeszcze miesiąc, to na listach startowych widnieją już nazwiska ponad tysiąca zawodników!

Etap pływacki malborskiej imprezy zostanie przeprowadzony w rzece Nogat, która wije się u stóp średniowiecznego Zamku Krzyżackiego. Trasa kolarska pozostanie bez zmian i przebiegać będzie przez malownicze tereny Żuław Wiślanych, leżących w delcie Wisły. Warto również dodać, że Żuławy to prawie całkowicie płaski teren, co sprawia, że jest to najszybsza trasa kolarska w Polsce i co roku przyciąga tłumy triathlonistów. Trasa biegowa Castle Triathlon Malbork jest ewenementem na skalę światową, ponieważ przebiega bezpośrednio przez tereny Muzeum Zamkowego i jest jedyna na skalę światową, która prowadzi przez tereny muzealne na taką skalę.
       W tym roku zawody w Malborku zostały powiększone o kolejny dystans i po raz pierwszy startujący tu zawodnicy będą mieli do wyboru aż cztery dystanse. Najbardziej prestiżowe z nich to bez wątpienia pełny dystans IM, w którym do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu oraz dystans średni 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerze i 21,1 km biegu.
       Ponadto w trakcie Castle Triathlon Malbork 2018 zawodnicy rywalizować będą na dystansie popularnej „ćwiartki” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz na dodatkowym, najkrótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km), który najczęściej wybierany jest przez zawodników debiutujących w zawodach triathlonowych. W tym roku będą oni mogli wziąć udział w zawodach w Malborku i rozpocząć swoją przygodę z triathlonem w tak niepowtarzalnej scenerii. Ponadto na wszystkich dystansach zawodnicy będą mieli możliwość wystartowania w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.
       Podczas tegorocznej edycji drugi raz odbędzie się towarzysząca impreza biegowa dla dzieci Malbork Kids, która już w zeszłym sezonie cieszyła się ogromną popularnością. Biegi najmłodszych zostaną rozegrane na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Tradycyjnie jak podczas każdej imprezy w Malborku na zawodników czekają niepowtarzalne atrakcje, jak np. odprawa techniczna połączona z Pasta Party w murach krzyżackiej twierdzy oraz rycerska oprawa zawodów.
       Cały czas trwają zapisy na wszystkie dystanse Castle Triathlon Malbork 2018. Aby wziąć udział w imprezie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów.
      
inf. nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama