UWAGA!

Zespół Bomba koncertuje

Elbląg, Zespół Bomba koncertuje

Zespól Bomba powstał dzięki projektowi „Otwieramy okno na świat – aktywizacja osób niepełnosprawnych”, realizowanemu przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”.

W ramach projektu wykonywanych jest wiele zadań, wśród nich są zajęcia muzyczne prowadzone przez Szymona Zuehlke. Właśnie dzięki tym zajęciom powstał wspomniany wcześniej zespół Bomba. Skład zespołu to 20 osób niepełnosprawnych, regularnie uczestniczących w zajęciach. Wśród nich narodziły się już pierwsze gwiazdy estrady.
       Zespół ma już za sobą kilka koncertów, między innymi w listopadzie wystąpił dla kolegów z Przezmarka w Bibliotece Elbląskiej podczas spotkania zatytułowanego „Poranek Gwiazd”, następnie dał koncert podczas imprezy andrzejkowej dla osób niepełnosprawnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Ostatni występ to koncert kolęd podczas Wigilii zorganizowanej dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej i ich rodzin w MDK-u.
       Swoje umiejętności mogli również zaprezentować łyżwiarze biorący udział w projekcie. Dzięki regularnym zajęciom na lodzie stanęli do zawodów mikołajkowych, które odbyły się na elbląskim lodowisku. W zawodach brały udział szkoły podstawowe i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Wielką radością dla zawodników była możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.
      
      
Olivia Musiatowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama