UWAGA!

Ziarnko do ziarnka, procent do procenta...

Elbląg, Ziarnko do ziarnka, procent do procenta...

Mogłoby się wydawać, że 1% podatku to nic nie znacząca część, z którą i tak nie da rady nic zdziałać. Nic bardziej mylnego. „Ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka” – jak głosi polskie przysłowie. Te małe „ziarnka” przekazywane przez podatników na rzecz organizacji pożytku publicznego w sumie tworzą dużą „miarkę”, pozwalającą zdziałać wiele dobrego. Fundacja Elbląg ma szeroki wachlarz takich działań, obejmujących różne grupy odbiorców.

Przekazanie 1% to zaledwie kilkanaście sekund przy wpisywaniu nr KRS w „picie". Dłużej zajmie decyzja na co przeznaczyć 1% – na stypendia dla zdolnych dzieciaków, a może pomóc niepełnosprawnym?
       1% Fundacji Elbląg trafia m.in. do:
       - grona najmłodszych elblążan.
       Tylko w 2012 roku aż 47 elbląskich uczniów i studentów dzięki pomocy stypendialnej mogło się w pełni rozwijać, w szkole czy na uczelni. Każde, nawet najmniejsze wsparcie, to dla nich realna pomoc: 50 zł na bilet miesięczny, 20 zł na wyjście do kina z klasą czy podręcznik przygotowujący do matury – 100 zł.
       - podopiecznych borykających się z problemami zdrowotnymi.
       Ofiarność podatników pomaga im w walce z trudnościami, które napotykają w codziennym życiu. To nowy wózek inwalidzki ułatwiający poruszanie, schodołaz, turnus rehabilitacyjny czy w końcu leki ratujące życie.
       Bez pomocy podatników przekazujących swój 1%, podopieczni Fundacji nie zdaliby egzaminów na wymarzone studia albo nie podjęliby się równocześnie drugiego kierunku studiów. Nie byłby możliwy wyjazd na bardzo kosztowny turnus rehabilitacyjny, który przyniósł powolną, lecz systematyczną poprawę zdrowia. Tym bardziej, że podopieczni Fundacji pochodzą z rodzin, które zmagają się z trudnościami finansowymi i nie są w stanie zapewnić ich wszystkich potrzeb.
       Jak przekazać 1%?

       Dzisiaj wypełnianie PIT-ów jest jeszcze prostsze dzięki elektronicznym formularzom (jak ten zawarty na stronie www.fundacja.elblag.pl). Program sam krok po kroku prowadzi przez kolejne etapy. Wystarczy wpisać nr Krajowego Rejestru Sądowego Fundacji: 0000033301 i ewentualnie wskazać cel szczegółowy, np. Fundusz Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik”. W rezultacie 1% powędruje na stypendia dla młodych, niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta. Jeśli cel nie będzie wskazany, wówczas 1% Fundacja przeznaczy na Fundusz Nieograniczony.
       Pomoc w wypełnianiu PIT-ów

       W przypadku problemów z wypełnianiem zeznania, Fundacji Elbląg zaprasza do swojego biura. W zamian za przekazanie 1% podatku na działania Fundacji, można otrzymać pomoc przy wypełnianiu formularza. Ta oferta kierowana jest w szczególności do osób starszych. Pomoc udzielana jest od lutego do końca kwietnia tego roku w biurze Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w godz. 8 - 16.
      
       Wszystkim podatnikom, którzy przyczyniają się do gromadzenia „ziarenek” i wspólnego czynienia dobra, Fundacja Elbląg serdecznie dziękuje w imieniu własnym i podopiecznych.
      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama