UWAGA!

Zmarł Adolf Pajewski

 Elbląg, Zmarł Adolf Pajewski
fot. arch. prywatne

W poniedziałek, 4 grudnia zmarł Adolf Pajewski, człowiek znany z niezwykłej charyzmy, który nigdy nie bał się stawianych przed nim wyzwań. Zawodowo dał się poznać jako dynamiczny i przedsiębiorczy menager zaczynając od ZMP, elbląskiego browaru, poprzez gazownię, Społem, Spółdzielnię Zryw czy ówczesnego EB Startu Elbląg. 2 grudnia skończył 78 lat.

Zawsze odpowiedzialny i skoncentrowany. Największą radość sprawiała mu działalność w Polskim Związku Wędkarskim. Od 1975 roku pełnił różne funkcje od członka zarządu Koła po delegata na Zjazd Krajowy. Za swoją działalność odznaczony najwyższym odznaczeniem PZW - Honorowy Członek PZW. Wielokrotnie również odznaczany za działalność zawodową lub na rzecz miasta czy to Elbląga czy Gdańska. Uchwałą Rady Państwa w 1979 roku odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 1987 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jednak wszyscy pamiętają go nie za zasługi zawodowe lecz, jakim był człowiekiem prywatnie. Dusza towarzystwa, gawędziarz, przyjaciel, na którym zawsze można polegać. Miał nieskończoną ilość znajomych i przyjaciół, którzy zawsze wypowiadali się o nim z szacunkiem.
       Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 8 grudnia o godz. 11 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola, msza święta rozpocznie się o godz. 11:30, pogrzeb planowany jest na godz. 12:30 na cmentarzu miejskim przy ul. Agrykola.
      
Andrzej Pajewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama