UWAGA!

Zmierzmy się… na argumenty

Elbląg, Debata oksfordzka sekcji społeczno-dziennikarskiej MDK
Debata oksfordzka sekcji społeczno-dziennikarskiej MDK (fot. KCK).

Co prawda nie w Oksfordzie, ale na tych samych zasadach uczniowie elbląskich szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się na... argumenty. Na przygodę z prawdziwą dyskusją zaprasza MDK. Potyczki na słowa rozpoczną się pod koniec kwietnia.

Debata oksfordzka jest sztuką prowadzenia dyskusji, wypowiadania się i słownego pokonania przeciwnika, prezentującego stanowisko przeciwne. Polega na tym, że dwa zespoły prowadzą dyskusję na podany temat.
     - Ta forma debaty jest nie tylko atrakcyjna w odbiorze, ale też uczy dyscypliny wypowiedzi, zwięzłości prezentowania argumentów i kultury słowa. Zmusza uczestników do merytorycznego przygotowania, uważnego słuchania przeciwników i członków swojego zespołu, a także precyzyjnego budowania wypowiedzi. To nie tylko rozrywka intelektualna, ale i dobra zabawa w gronie rówieśników – podsumowują organizatorzy.

 


     Osoby, a nawet klasy zainteresowane udziałem w debacie oksfordzkiej mogą zgłaszać się do 17 kwietnia. Potyczki rozpoczną się pod koniec kwietnia. Planowane zakończenie - w czerwcu. Więcej informacji i karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie: www.mdk.elblag.pl .
     
     Turniej debat oksfordzkich odbywa się w ramach cyklicznego przedsięwzięcia „Debaty Dociekliwych". Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, we współpracy ze studentami z Dyskusyjnego Klubu Filmowego PWSZ.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama