UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze pamiętają

2007-10-29
Aktualizowany 2007-11-01 10:43
Elbląg, Żołnierze pamiętają
(fot. Paweł Serocki)

Żołnierze z jednostek 16. PDZ w dniach poprzedzających Święto Zmarłych uporządkowali groby i mogiły, którymi się na co dzień opiekują. 1 i 2 listopada na wszystkich grobach i mogiłach złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapłoną znicze.

Dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Wiesław Michnowicz w przededniu Święta Zmarłych odwiedził rodziny żołnierzy, którzy polegli w czasie misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Następnie wraz z zastępcą dowódcy 16. PDZ gen. bryg. Grzegorzem Buszka oraz przedstawicielami 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego, 16 Batalionu Dowodzenia oraz 16 Żuławskiego Batalionu Dowodzenia odwiedzą groby poległych w Iraku - sierż. Tomasza Murkowskiego z 13 pułku przeciwlotniczego, kpr. ndt. Andrzeja Zielke i kpr. ndt. Krystiana Andrzejczaka z 16 batalionu remontowego oraz grób plut. Wojciecha Lewickiego z 16 batalionu dowodzenia, który zginął tragicznie w 2003 roku w trakcie ćwiczenia „Donośna Surma”.
     - Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny jest szczególnym okresem, w którym Polacy masowo odwiedzają groby najbliższych oraz tych, którzy trwale zapisali się w naszej pamięci. Jest to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem i sensem życia - pisze rzecznik prasowy 16. PDZ mjr Zbigniew Tuszyński. - Dla nas, żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Dzień Wszystkich Świętych jest dniem pamięci i hołdu, jaki oddajemy naszym poprzednikom. Stanowi to wyraz czci i szacunku wobec dokonań minionych pokoleń. Symboliczny znicz zapalony na grobach i pod pomnikami poległych za wolność Ojczyzny, tych, którzy zmarli lub zginęli w czasie pełnienia służby, zarówno w kraju, jak i w misjach pokojowych, stabilizacyjnych czy szkoleniowych jest dowodem, że pamięć o tych, co odeszli, jest trwała. W Dniu Wszystkich Świętych przy grobach naszych poległych Kolegów - po konsultacji i za zgodą rodzin - w trakcie mszy świętych odprawianych na cmentarzach w intencji zmarłych wystawione będą posterunki honorowe z jednostek wojskowych, w których służyli polegli. Groby odwiedzą zapewne przyjaciele, koledzy, kadra i żołnierze jednostek naszej dywizji. We wszystkich Garnizonach, w których stacjonują jednostki wojskowe 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, na wszystkich żołnierskich mogiłach i grobach złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapłoną znicze.
     We wszystkich jednostkach 16. PDZ na okres Święta Zmarłych oraz Dzień Zaduszny przepustki jednorazowe oraz urlopy otrzymała maksymalna ilość żołnierzy służby zasadniczej. W jednostkach pozostały tylko niezbędne siły do utrzymania wskaźników gotowości bojowej, pełnienia wart i służb oraz zapewnienie toku życia w jednostkach.
     Mówi rzecznik prasowy 16. PDZ mjr Zbigniew Tuszyński:
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama