UWAGA!

Żołnierze rozpoczęli świętowanie

 
Elbląg, Wystawę można oglądać w holu CSE Światowid
Wystawę można oglądać w holu CSE Światowid (fot. Witold Sadowski)

Zdjęcia z misji wojskowych i z życia 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu można o dzisiaj oglądać w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Wystawa to jeden z elementów obchodów 95. rocznicy powstania elbląskiej dywizji. Zobacz więcej zdjęć.

Wystawę otworzył gen. dyw. dr Leszek Surawski, dowódca 16 PDZ. – Rocznica jest okazją do wielu wspomnień. Nasz zespół prasowy przygotował materiały dotyczące historii naszej dywizji – mówił gen Surawski.
       Z myślą o mieszkańcach w sobotę o godz. 11 na placu ćwiczeń u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Królewieckiej odbędzie się festyn, podczas którego zaprezentowany zostanie sprzęt wojskowy, będzie grochówka i wiele atrakcji dla najmłodszych. – Młodzież i dzieci serdecznie zapraszamy, bo to dla nich wielkie wydarzenie – zachęcał gen. Surawski.
       Natomiast w piątek o godz. 17 elblążanie będą mieli okazję obejrzeć przemarsz pododdziałów reprezentacyjnych z pocztami sztandarowymi jednostek wojskowych 16 PDZ ulicą Królewiecką do Placu Jagiellończyka, gdzie odbędzie się uroczysty apel. – 95. urodziny naszej dywizji świętujemy z elblążanami – mówił mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama