UWAGA!

Żonkilowe Pola Nadziei - podsumowanie

 Elbląg, Żonkilowe Pola Nadziei - podsumowanie

W Elblągu pierwsze żonkilowe pole powstało w 2004 roku. Wszystko zaczęło się od 10 tys. cebulek żonkilowych, podarowanych przez Prezydenta Henryka Słoninę. Obecnie organizatorzy akcji nie są w stanie ich policzyć!

- W tym roku wsparło nas wyjątkowo dużo wolontariuszy, w kwestach 18 i 25 kwietnia w hipermarketach Kaufland, Carrefour oraz w mieście, na rzecz Elbląskiego Hospicjum kwestowało ponad 500 wolontariuszy! - mówi Anna Podhorodecka.
       W tym roku organizatorami Pól Nadziei było Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego i Hospicjum św. Jerzego w Elblągu, we współpracy z CKiWM „Światowid”. Akcja po raz kolejny odbywała się się w ramach Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny.
       Finał akcji odbył się 25 kwietnia na Placu Jagiellończyka. Z programem artystycznym występowali młodzi elblążanie z SP nr 19 oraz Przedszkoli nr: 15, 31 oraz 13. To ostatnie okazało się być dla nas szczęśliwą trzynastką, bowiem Pani dyrektor przedszkola napisała piosenkę pt. „Żonkilowe Pola Nadziei”, którą wraz z dziećmi zaprezentowała podczas finału akcji.
       Dzieci zgromadzone na Placu Jagiellończyka brały udział w licznych konkursach z nagrodami: malowanie kredą na chodniku, konkurs sprawnościowy WORD, konkurs z wiedzy o hospicjum. Przy stoisku PGNiG można było skorzystać z artystycznego malowania twarzy i otrzymać ciekawe gadżety. Ponadto na scenie wręczyliśmy uroczyście nagrody laureatom konkursu na plakat „Pola Nadziei 2009”, konkursu rekomendowanego przez Naczelnika Wydziału Edukacji. Główną nagrodą w konkursie był aparat fotograficzny i wydruk plakatu Pola Nadziei 2010 wg nagrodzonej pracy! Zwycięzcą konkursu był Marcin Wiśniewski z Gimnazjum nr 2 w Elblągu. Niewątpliwą atrakcją były popisy kuglarzy z grupy Divertir oraz bębniarzy z grupy INSPIRA.
       Wolontariusze podczas kwest zebrali 13.634,23 zł. Pozyskane środki, po odliczeniu kosztów, przeznaczone zostaną na zakupienie sprzętu do Hospicjum, zakupy będą sukcesywnie dokonywane zgodnie z pilnymi potrzebami placówki, a pozostałe środki przekazane zostaną na wyposażenie do nowej siedziby.
      
       - Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali, przede wszystkim dyrektorowi i wspaniałym pracownikom CKiWM Światowid, wszystkim wolontariuszom, Panu Prezydentowi i pracownikom Urzędu Miasta Elbląg, Naczelnikowi Wydziału Edukacji, dyrektorom, nauczycielom, uczniom elbląskich szkół i przedszkoli, dyrekcji hipermarketów Carrefour oraz Kaufland , firmom: Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Reproskan. Dziękujemy gorąco fundatorom wspaniałych nagród: p. Żukowskim - sklep Autoczęści, firmie PTPH ATUT dr inż. Michał Waluk, firmie Computerteam, właścicielowi Pizzerii LaCapra, dyrekcji PGNiG, Wydawnictwu MediaRodzina - mówią organizatorzy.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama