UWAGA!

Zostaw samochód na parkingu - wsiądź na rower!

Elbląg, Podobnie, jak w latach ubiegłych, ulicami miasta przejedzie rowerowa kolumna
Podobnie, jak w latach ubiegłych, ulicami miasta przejedzie rowerowa kolumna (fot. PS)

Od 16 do 22 września obchodzony będzie w Elblągu Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

To czas poświecony edukacji i promocji transportu publicznego i poruszania się rowerem. Jego kulminacyjnym punktem będzie obchodzony 22 września Dzień bez Samochodu, który w Elblągu zorganizowany zostanie po raz ósmy. Hasłem tegorocznej kampanii jest „Czyste powietrze dla wszystkich”.
     
     Harmonogram Dnia bez Samochodu:
     godz. 10 - początek imprezy na Placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu
     godz. 10.10 - przywitanie uczestników, przedstawienie patronów, organizatorów i sponsorów imprezy
     godz. 10. 30 - omówienie zasad bezpieczeństwa w trakcie przejazdu (KMP)
     godz. 10. 40 - formowanie kolumny rowerowej
     godz. 11 - przejazd kolumny ulicami: Teatralna, Królewiecka, Płk. Stanisława Dąbka - Modrzewina - powrót na Plac Kazimierza Jagiellończyka
     godz. 12 – 14 - podsumowanie Tygodnia Zrównoważonego Transportu, znakowanie rowerów, egzamin na kartę rowerowa, konkursy, quizy, zabawy przeplatane z występami zespołu muzycznego i pokazami grup artystycznych, pokaz ratownictwa medycznego.
     godz. 14 - zakończenie imprezy
     

 


     Ministerstwo Środowiska Departament Edukacji i Komunikacji Społecznej jest organizatorem konkursu plastycznego dla szkól promującego Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień Bez Samochodu. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mos.gov.pl w zakładce „22wrzesnia”.
     Urząd Miejski w Elblągu jest również koordynatorem akcji „Sprzątania Świata - Polska 2008”. Tegoroczna akcja planowana jest w dniach od 19 do 21 września. Jej hasło brzmi „Ziemia w Twoich rękach”.
     - W naszym mieście sprzątaniem objęte zostaną tereny przylegle do posesji szkól oraz tereny administrowane przez: spółdzielnie mieszkaniowe, Zarząd Budynków Komunalnych a także skwery, parki miejskie, tereny Nadleśnictwa i tereny Parku Krajobrazowego „Wysoczyzny Elbląskiej” – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Chcielibyśmy również zachęcić do sprzątania naszych lasów. Są one nie tylko ostoja tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym.
     Uczestnicy akcji mogą odbierać worki i rękawice do 19 września w godz. 8 – 15 w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, Referacie Ochrony Środowiska (pokój nr 100). W sprawach przeprowadzanej w bieżącym roku akcji oraz w przypadku zainteresowania się innymi terenami do sprzątania można kontaktować się do 19 września z współorganizatorami akcji oraz poszczególnymi zarządcami terenów.
     - Jednocześnie informujemy, że po raz kolejny ZHP Hufiec w Elblągu 20 września (sobota) organizuje dla dzieci i młodzieży naszego miasta na polance w Bażantarni imprezę związana z akcją „Sprzątanie Świata” – dodaje Joanna Urbaniak. - Jest to wspaniała forma edukacji ekologicznej. Początek imprezy o godzinie 9 przy wiacie murowanej w Bażantarni.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama