UWAGA!

Zrób roszadę i wesprzyj elbląski DPS

 Elbląg, Zrób roszadę i wesprzyj elbląski DPS
fot. pixabay

Weekend przed tegorocznym Dniem Dziecka można spędzić przy szachowej szachownicy. Oprócz treningów pod okiem szachowych arcymistrzów będzie to okazja do wsparcia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi w Elblągu.

Tegoroczny Dzień Dziecka z wiadomych powodów będzie się różnił od tego, do którego są przyzwyczajone dzieci. Możemy się spodziewać wysypu inicjatyw „on – line”. Jedną z takich inicjatyw jest Szachowy Dzień Dziecka organizowany przez Polski Związek Szachowy.

Sama inicjatywa, być może nie przykułaby naszej uwagi (może z wyjątkiem redakcyjnych szachistów), gdyby nie cel. Polski Związek Szachowy przygotował atrakcje, które będzie transmitował na swoim kanale na YouTubie (30 i 31 maja w godzinach 10 - 20). Ale niejako przy okazji założył zbiórkę na jednej z platform crowdfundingowych – zebrane pieniądze będą przekazane na zakup sprzętu do monitorowania życia podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi w Elblągu. „Zagoszczą najlepsi polscy szachiści. Oprócz stacjonarnego studia, będziemy łączyć się z Dziećmi, szachistami i sympatykami królewskiej gry przez Internet. Będziecie mogli brać udział w przygotowanych zabawach z arcymistrzami, takich jak np. ręka-głowa, czyli dyktuj arcymistrzowi którą bierką ma wykonać ruch oraz szachy w ciemno, czyli sprawdzamy jak arcymistrz poradzi sobie w partii z zawiązanymi oczami!” - możemy przeczytać na stronie organizatorów zbiórki.

To nie wszystko – na allegro.pl są do wylicytowania szachowe treningi z arcymistrzami (w tym dwugodzinny trening z elbląskim arcymistrzem Igorem Janikiem) oraz szachowe gadżety.

 

Link do zbiórki

Link do aukcji

Kanał Polskiego Związku Szachowego na YouTube

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama