UWAGA!

ZS nr 1 w czołówce konkursu ZUO

 
Elbląg, ZS nr 1 w czołówce konkursu ZUO
fot. nadesłana

W piątek 16 maja odbył się finał XVIII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych. Bardzo dobrze wypadły w nim szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1. Gimnazjum nr 4 im. Zbigniewa Herberta zajęło 2. miejsce.

Szkoła otrzymała też dwie nagrody specjalne - jedną za wynik osiągnięty w zbiórce baterii, a drugą za osiągnięcia w konkursie zbiórki puszek aluminiowych. Sukces jest wypadkową działań gimnazjum na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie i nauczyciele sukcesywnie wzbogacają swoją wiedzę na temat segregacji odpadów. Uczą się na zajęciach warsztatowych w ZUO, segregują nakrętki, makulaturę, baterie i puszki. Klasy wyróżniające się w szkolnym konkursie wyjeżdżają w nagrodę na wycieczkę dofinansowaną przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu.
       Młodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego również działają na polu ekologii. We wspomnianym konkursie zajęli 3. miejsce. Nauczyciele z SP 11 angażują swoich podopiecznych do działań z ekologii zgodnie z zasadą „Czego Jaś się nie nauczy …”. Za rok wszyscy wystartujemy w tym konkursie i na pewno osiągniemy porównywalny wynik.
      
Halina Dolna, koordynator ekologii Gimnazjum nr 4
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama