UWAGA!

ZSIŚiU w projekcie ekologicznym

 
Elbląg, ZSIŚiU w projekcie ekologicznym

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu w roku szkolnym 2012/2013 przystąpił do realizacji Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół Save- Not Waste w ramach Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”.

W dwuletnim projekcie, obok elbląskiej szkoły, udział biorą placówki z Czech, Szwecji, Włoch i Cypru. Celem projektu jest promowanie postaw ekologicznych, życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym oraz uświadomienie młodzieży, jak styl życia wpływa na przyszłość naszej planety.
       Uczniowie partnerskich szkół badać będą, jak kiedyś przechowywano żywność, przyjrzą się starym sposobom konserwacji żywności w ich krajach oraz poznają tradycje przechowywania żywności w krajach partnerskich. Ma to pokazać, w jaki sposób metody te kontrastują z dzisiejszą kulturą fast food, która nie tylko jest niezdrowa, ale także stanowi źródło wielkiego marnotrawstwa.
       Uczniowie dowiedzą się, jak dbać o zasoby naturalne, nie tworząc zbyt wielu odpadów. Przyjrzą się nowym sposobom minimalizowania marnotrawstwa. Zbadają, w jaki sposób w ich krajach walczy się z problemem marnowania żywności.
       Młodzież odwiedzając kraje partnerskie pozna także różne kultury, zobaczy, że różnice językowe i kulturowe są zaletami i wszyscy stanowią część społeczności europejskiej.
       Już w listopadzie uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług odwiedzą swoich kolegów z Czech. Gospodarzami pierwszego spotkania partnerów projektu będzie Střední odborná škola Fortika z miejscowości Lomnice u Tišnova. Uczestnicy projektu będą mogli omówić problemy, wymienić się pomysłami dotyczącymi ratowania – nie marnowania.
       Podczas wizyty w Czechach młodzież m.in. wybierze logo oraz stworzy słowniczek wielojęzykowy, który zawierać będzie słownictwo techniczne związane z tematem projektu Save - Not Waste. Uczniowie rozpoczną także prace nad stroną internetową, na której szkoły partnerskie wymieniać się będą pomysłami oraz zamieszczać relacje z prac nad projektem.
      
       Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług pragnie dzielić się z mieszkańcami naszego miasta doświadczeniami z udziału w projekcie Save - Not Waste, by promować postawę ekologiczną, zachęcać wszystkich do minimalizowania marnotrawstwa żywności, tym samym do ratowania naszej planety.
      
Magdalena Goryszewska, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama