UWAGA!

Związkowy apel do prezydenta

Mirosław Kozłowski zwrócił się do wszystkich sił politycznych, by zorganizować wspólne spotkanie na temat sytuacji w mieście.

- Elbląg ulega ciągłej degradacji, jest coraz gorzej, trzeba podjąć jakieś działania, by zapobiec dalszej regresji - stwierdził Kozłowski.
     Jego zdaniem takie spotkanie okrągłego stołu powinien zainicjować prezydent, bo on dzierży władzę w mieście.
     - Chcielibyśmy, aby do tego okrągłego czy kwadratowego stołu zasiedli przedstawiciele lewicy, prawicy, a także pracodawcy - mówi przewodniczący. - Trzeba coś postanowić.
     Podczas ostatniej konferencji prasowej szef Solidarności skrytykował propozycje ustaw okołobudżetowych proponowanych przez rząd. Solidarności nie podobają się kwestie m.in. zmniejszenia stawki na ubezpieczenie zdrowotne czy proponowana likwidacja zasiłków przedemerytalnych.
     - Minister Belka obiecywał, że tak zwane "zaciskanie pasa" nie uderzy w najuboższych. A tu dzieje się zupełnie odwrotnie. Naszym obowiązkiem jako związku, jest bronić interesów pracowników i rodzin najuboższych. Niektórzy będą tak intensywnie zaciskać pasa, że się na pół przetną - dodaje Kozłowski.
     Nad uwagami do ustaw okołobudżetowych elbląska Solidarność pracowała dwa tygodnie. Wszystkie regiony Solidarności w kraju miały zająć w tej sprawie stanowisko. Uwagi zostaną wysłane do Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bezczelność Pana Mirosława jest oburzająca !!! Dlaczego nie był tak kategoryczny jak jego ekipa dzierżyła ster w państwie ? Mógł zadać pytanie Maryjanowi co stało się z kasą budżetu państwa, podczs jego ostatniego przelotu przez Elbląg. Koledzy z Solidarnego rządu podszytego korupcją i niekompetencją są właściwym adresatem Pana pretensji. Z poważaniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oburzony Heniek(2001-12-03)
 • Solidarnosc chce zeby im bylo lepiej tzn, zeby kazdy mial wszystkiego wiecej; o zaciskaniu pasa nie ma mowy. Najlepiej zeby rzad wydrukowal wiecej banknotow a rada miejska uchwalila nowe miejsca pracy. Liderzy i politycy Solidarnosci i inne "elity polityczne" powinni sie zapytac swoich zon: czy z prozneg da sie przelac w puste? Prawa ekonomi sa tak twarde jak np Prawo Grawiatacji: jak sie gospodarke dobija podatakami, to bedzie ona popadala w recesje, i budzet sie rozsypie. I od tej konkluzji trzeba zaczac budowanie zdrowej gospodarki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  f(ree)m(arket)(2001-12-03)
 • Nie jestem faneme Solidarności ani SLD, ale Kozłowski ma w jednym rację władze miejskie g.... robią w walce z bezrobociem, bo nie mają żadnej koncepcji ani umiejętności! Potrzebne jest współdziałanie we wszelkich inicjatywach zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2001-12-03)
 • Uwagi do wypowiedzi dwóch pierwszych Panów : po pierwsze trzeba się zdecydować czy nic nie robić to żle czy coś robić to żle bo narazie w/g Pana Henryka to wszystko co by nierobiła Solidarność to żle , po drugie Solidarność elbląska występowała i działała przeciw nieprawidłowej polityce społecznej bez względu kto był u steru władzy inadal będziemy to robić ; nikt z elbląskiej Solidarności nie był w parlamencie więc nie było osoby która przekazywałaby nasze zdanie ; jeżeli Panom jest teraz lepiej niż dotychczas ( mam nadzieję , że będzie równierz gdy rząd przyjmie ustawy okołobudżetowe ) to fajnie ale nie jest to powód , żeby nie liczyć się ze zdaniem tych którym nie jest dobrze
 • P. ENDI W zasadzie korzystniej dla Polski, a także Elbaga byłoby gdyby Solidarność nie robiła nic. Powinna z godnością znosić porażkę i z pokorą wsłuchiwać się w gniew ludzi. Tylko tyle i aż tyle. Z nowym budżetem nie będzie mi lepiej ale ufam, że nie bedę okradany po cichu przez niekompetentnych lub kompetentnych inaczej urzedników. A brzemię odpowiedzialności za bałagan - niestety nikt ze związku tego nie zdejmie, czy bedziecie krzyczeć czy tupać. Zbyt było to bolesne i kompromitujące by tak łatwo zapomnieć.
 • BZDET BZDETA BZDETEM POGANIA
 • Mam wrażenie, że chyba p. Kozłowski dopiero co obudził się po czterech "wspaniałych latach" rządów "Solidarności". Trochę pokory Panie K. !
 • Pan "Gwiazdka Przewodniczacy Kozłowski robi karierę ;dokopał leżącemu Maniusiowi robi jedność czyli AWS (powtórka z rozrywki) w elblą-skiej prawicy ,wzywa do okrągego stołu w mieście .Jednocześnie opowiada że "solidarność"wycofała ssię z polityki.A może Pan Mirosław walczy o swój stołek za 6000zł na miesiąc- zeby sie komuś nie zdawało że nic nie robi -on robii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tamara(2001-12-07)
Reklama