UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

15-lecie UKS Kontra (boks)

 
Elbląg, 15-lecie UKS Kontra (boks)
(fot. nadesłana)
Reklama

Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg obchodzi dzisiaj 15-lecie istnienia. Powstał 1 grudnia 2004 r. z inicjatywy 20 założycieli , związanych z elbląskim pięściarstwem oraz sympatyków tej dyscypliny sportu.

Uczniowski Klub Sportowy Kontra został zarejestrowany w ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej - Uczniowskich klubów Sportowych w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Od początku działalności sportowej Kontra ściśle współpracuje z Departamentem Sportu i Rekreacji UM. Klub swoją działalność prowadzi dzięki dotacjom z Gminy-Miasta Elbląg , wsparciu finansowemu darczyńców oraz składkom członków stowarzyszenia , które liczy na dzień dzisiejszy 66 osób. UKS Kontra korzysta również ze środków , które pozyskuje z ofert konkursowych , m.in. Programu KLUB z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pierwszym prezesem Zarządu Kontry był Zdzisław Tomczak , który w początkowym okresie działalności klubu pełnił razem z Krzysztofem Stemplewskim obowiązki trenera . Później do grona szkoleniowców dołączył były pięściarz Kontry Kamil Stemplewski. Od roku 2015 z dziećmi i młodzieżą w elbląskim klubie pracuje również Dawid Michelus. Od maja 2006r. do dzisiaj obowiązki prezesa sprawuje Krzysztof Stemplewski.

Dzięki wsparciu finansowemu samorządu Elbląga oraz darczyńców UKS Kontra przez 15 lat działalności sportowej był organizatorem wielu imprez sportowych na terenie miasta , w tym trzech cyklicznych . Było to 11 edycji Turnieju Bokserskiego o Puchar Wiesława Budzińskiego ( od roku 2017 Memoriału tego patrona) , siedem edycji Memoriału Bokserskiego im. Jerzego Grzankowskiego oraz czterech edycji Memoriału Bokserskiego im. Antoniego Wieczorka .

Zawodniczki i zawodnicy UKS Kontra Elbląg od 2004 roku wzięli udział w 357 imprezach bokserskich , w tym wysokiej rangi sportowej jak mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy , mistrzostwa Unii Europejskiej, mistrzostwa i Puchar Polski, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz w turniejach międzynarodowych i ogólnopolskich. Łącznie na imprezach wysokiej rangi pięściarze elbląskiej Kontry zdobyli 124 medale .Liderzy mają na swoim koncie po 17 medali . Najbardziej spektakularny sukces w historii Klubu to srebrny medal z mistrzostw świata kobiet w boksie w Chinach z roku 2012.

Niektórzy z zawodników, medalistów naszego klubu zaczynali przygodę z boksem w szkółkach bokserskich prowadzonych przez trenera Kamila Stemplewskiego, m.in. w Nowakowie, Suchaczu ,Małdytach oraz Tolkmicku.

Uczniowski Klub Sportowy Kontra przez wiele lat był na pierwszym miejscu klubów bokserskich w klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży na Warmii i Mazurach,a w klasyfikacji ogólnopolskiej plasował się w pierwszej dziesiątce klubów bokserskich w kraju , gdzie najlepszy wynik (trzecia lokata) zanotował za osiągnięcia sportowe w roku 2006 oraz w 2013.

Działalność sportowa Klubu nie byłaby znana szerszej liczbie odbiorców, gdyby nie elbląskie media. Słowa uznania za współpracę na tym polu należą się Elbląskiej Gazecie Internetowej portEL.pl , która od od wielu lat niezmiennie obejmuje patronatem medialnym nasze elbląskie imprezy bokserskie oraz zamieszcza informacje o udziale naszych zawodników w turniejach bokserskich w kraju oraz poza jego granicami.

Praca z dziećmi i młodzieżą w UKS Kontra wpisała się już na stałe w styl życia wielu osób, które społecznie działają w klubie . W imieniu własnym ,Zarządu , a przede wszystkim zawodników UKS Kontra składam serdeczne podziękowania wszystkim , którzy na przestrzeni minionych 15 lat okazali nam wsparcie i pomoc w działalności sportowej Klubu .

Krzysztof Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama