A-klasa: Syrena lepsza od Victorii (piłka nożna)

Do bardzo ciekawego meczu doszło na boisku w Młynarach, gdzie miejscowa Syrena zmierzyła się z mającą aspiracje do awansu Victorią Rychliki.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla miejscowych, których już pierwsza groźna akcja zakończyła się golem Łukasza Matuszewskiego w 3. minucie (asysta Wątruk). Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie podwyższył Leonowicz (z podania Morenia) i goście zmuszeni byli odrabiać dwubramkową zaległość. Ostatecznie zabrakło im szczęścia i czasu, by doprowadzić choćby do remisu. Dlatego Syrena odniosła zasłużone zwycięstwo, choć zdaniem jej trenera Szymona Szałachowskiego, w zbyt skromnym rozmiarze.
     - Sam Matuszewski miał jeszcze dwie dwustuprocentowe okazje bramkowe - powiedział po meczu opiekun Syreny. - Victoria jest bardzo dobrze poukładana w środku pola, ale nasza dobra gra w defensywie nie pozwoliła im na rozwinięcie skrzydeł i stworzenie klarownych sytuacji. W mojej subiektywnej ocenie zespół z Rychlik i rezerwy Concordii Elbląg to faworyci do wygranej w lidze, tym bardzie cieszy dzisiejsze zwycięstwo - zakończył Szałachowski.
     Syrena Młynary - Victoria Rychliki 2:1 (1:0)
     1:0 Matuszewski (3.), 2:0 - Leonowicz (52.), 2:1 - ? (90.)
     Syrena: Gliwa - Moreń, Dabkiewicz, Styczeń (67. R Małecki), Czarnik, P. Małecki, Matuszewski (60. Łukaszewski), Gładek, Wątruk, Boros (79. Perlejewski), Leonowicz (88. Banaszek)

Komplet wyników 5. kolejki A-klasy gr. II warmińsko-mazurskiej: Syrena Młynary - Victoria Rychliki 2:1, Zalew Frombork - Pogezania Milejewo 5:1, Czarni Małdyty - Huragan II Morąg 4:2, Wałsza Pieniężno - Pomowiec Gronowo Elbląskie 3:1, Relax Płoskinia - Warmiak II Łukta 2:7, Concordia II Elbląg - Piast Wilczęta 3:0.