ABC najlepsi w streetballa

Elbląg, ABC najlepsi w streetballa

Na boiskach Toru Kalbar odbył się pierwszy wakacyjny turniej koszykówki ulicznej. W formule 3x3 zagrało 16 drużyn, a najlepszą ekipą została drużyna ABC. Udział w zawodach był bezpłatny.

To kolejny turniej zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Każde takie wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży i dorosłych. Poziom zawodów był bardzo dobry, a wiele ekip wystąpiło w efektownych strojach.

Impreza odbyła się w oparciu o „brazylijski” system rozgrywek. W pierwszej grupie w walce o finał Amatorzy ograli Swimming Pool, późniejszą trzecią ekipę turnieju. Natomiast w drugiej grupie rywalizujących zespołów mistrzowską formę pokazała drużyna ABC, która wygrała kilka pojedynków z rzędu. W finale zrewanżowała się Amatorom za porażkę na początku zawodów i zdobyła główne trofeum.

Trzy najlepsze zespoły otrzymały medale i puchary, a także nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim ekipom za przybycie i zapraszamy w piątek 20 sierpnia, o 19, na Tor Kalbar, na nocny turniej streetballa. Na tę imprezę będzie można zapisać się w biurze zawodów przed rozpoczęciem gry.