UWAGA!

Adam Kośmider na mistrzostwa świata (boks)

Polski Związek Bokserski podjął decyzję o uczestnictwie pięściarzy z naszego kraju w bokserskich mistrzostwach świata kadetów. W tureckim Istambule Polskę będzie reprezentowało tylko dwóch, rokujących duże nadzieje na przyszłość, bokserów. Jednym z nich jest Adam Kośmider z elbląskiego Tygrysa.

W mistrzostwach świata kadetów uczestniczyć będą pięściarze w wieku 15-17 lat. Na sobotnim posiedzeniu władze polskiego boksu rozważały wysłanie do Turcji kilku utalentowanych pięściarzy. Ostatecznie zdecydowano, że barw Polski na mistrzostwach bronić będzie duet bokserów: Adam Kośmider z KSW Tygrys z Elbląga w wadze 63 kg i Kamil Goiński z Sokoła Słupca w kategorii 80 kg. Obowiązki trenera i kierownika ekipy powierzono Hieronimowi Kozakiewiczowi, wiceprezesowi PZB ds. sportowych, wiceprezesowi Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Bokserskiego, znanemu w Elblągu szkoleniowcowi, który był założycielem klubu Tygrys.
     - Udział Polski w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej oznacza, że nadal mamy sportowe ambicje w tej dyscyplinie - mówi Hieronim Kozakiewicz. - W turnieju, który zostanie rozegrany w dniach od 4 do 14 sierpnia, będziemy mieli tylko dwóch, ale za to bardzo uzdolnionych pięściarzy. Kamil Goiński wykazał bardzo dobre przygotowanie na turnieju 12. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w maju na elbląskim ringu. Zwyciężał we wszystkich pojedynkach i zdobył złoty medal. Stoczył do tej pory 30 walk. Elblążanin Adam Kośmider, złoty medalista OOM, został uznany za najlepszego technika elbląskiego turnieju, ma w sportowym dorobku srebrny medal na moskiewskich Mistrzostwach Europy Uczniów w roku 2005 i tytuły Mistrza Polski Młodzików. Stoczył do tej pory 30 walk. Przed wyjazdem do Turcji bokserzy wezmą udział w specjalistycznym zgrupowaniu - informuje Hieronim Kozakiewicz.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama