UWAGA!

Adam Kośmider zawodnikiem turnieju (boks)

Wyborną formę na XVII Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim „Miast Kopernikańskich” w Grudziądzu zademonstrował Adam Kośmider z elbląskiego „Tygrysa”. Wygrał kategorię wagową 75 kg i został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Warmię i Mazury reprezentowali pięściarze z klubów „Tygrys” i „Kontra” Elbląg oraz „Zatoki” Braniewo.

W trzydniowym turnieju uczestniczyli bokserzy z 15 klubów z całej Polski rywalizując w kategoriach młodzik, kadet, junior i senior. Po raz pierwszy w tym turnieju rozegrano bokserskie pojedynki kobiet, odbyło się siedem takich walk, bez udziału zawodniczek z Warmii i Mazur.
     W pojedynkach eliminacyjnych odpadł młodzik Michał Król (Kontra) przegrywając 0:3 z Dawidem Tarnowskim (Start Grudziądz) w wadze 48 kg.
     Wyniki walk kadetów: 52 kg – Jakub Piechota (Tygrys) przegrał 0:3 z Marcinem Latochem (Fight Club Koszalin) i odpadł z turnieju, 60 kg – Sylwester Stępniewski (Tygrys pokonał 3:0 Michała Marszała (FCK Bydgoszcz) a w finale uległ jednogłośnie na punkty Patrykowi Ernestowi (UKS Chełmno), który wcześniej pokonał Radosława Pieńkowskiego (Kontra), w wadze +80 kg zwyciężył Marcin Śnitko (Tygrys) z braku przeciwnika.
     Wyniki walk juniorów: 60 kg – w finale Dawid Stępniewski (Tygrys) przegrał z Mateuszem Kozłowskim (Skorpion Szczecin), 75 kg – Adam Kośmider (Tygrys) w eliminacjach pokonał na punkty Amadeusza Germanna (Czarni Słupsk), a w finale wygrał w II rundzie przez RSC z Kamilem Trochowskim (Start Grudziądz) i został uznany za najlepszego pięściarza turnieju; 91 kg – w finale Paweł Kusiński (Zatoka) wygrał przez RSC w III rundzie z Marcinem Koprowiczem (Fight Club Koszalin).
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama