UWAGA!

Akademiczki z Wrocławia bez pewności gry w ekstraklasie (piłka ręczna)

Dylematy ze wspieraniem finansowym sportu przez władze samorządowe miast nie omijają większych od Elbląga ośrodków. Najnowszym tego przykładem jest Wrocław. Stolicy Dolnego Śląska nie stać na utrzymanie w ekstraklasie piłki ręcznej kobiecej drużyny AZS AWF i męskiego zespołu As Bau, które w minionym sezonie wywalczyły awanse.

Prowadzone przez działaczy wspomnianych klubów piłki ręcznej rozmowy z władzami Wrocławia o finansowe wsparcie nie przyniosły oczekiwanych skutków. Brak konkretnych decyzji spowodował, że już głośno mówi się o wycofaniu z rozgrywek ekstraklasy obu drużyn. Wynika z tego, że sport we Wrocławiu nie ma potrzebnego wsparcia. Przypomnijmy, że nie tak dawno upadł w tym mieście koszykarski „Śląsk”, nie ma śladu po siatkarskiej „Gwardii”. Czyżby podobny los miał dotknąć piłkę ręczną?
       W tym kontekście nie można zapomnieć o podobnej sytuacji w naszym mieście, kiedy długo warzyło się wsparcie II ligowej, piłkarskiej drużyny „Olimpii” przez władze samorządowe Elbląga. Ostateczna, pomyślna decyzja, pomimo trudności związanych z kryzysem gospodarczym, potwierdza głoszoną tezę, że w Elblągu jest w miarę dobra atmosfera dla rozwoju sportu.
       Dziś informujemy o perturbacjach szczypiornistek i szczypiornistów z Dolnego Śląska, bo gościliśmy w poprzednim sezonie w Elblągu męską drużynę AS Bau z Wrocławia, która rozgrywała I ligowe mecze z elbląskim zespołem Wójcik Meble Techtrans i wywalczyła awans do ekstraklasy. Natomiast piłkarki ręczne EKS Start, zgodnie z terminarzem, pierwszy mecz w nowym sezonie mają rozegrać 5 września z beniaminkiem ekstraklasy AZS AWF Wrocław. Po ostatnich rewelacjach medialnych z Wrocławia, nie ma pewności, czy do tego spotkania w ogóle dojdzie.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama